Apple’dan 5G teknolojisi için yeni adım

01.05.2022
Apple’dan 5G teknolojisi için yeni adım


Apple Glass benzer şekilde giyilebilir teknolojiler üstünde çalışan şirket, yenilikçi yaklaşımlar ile kullananların karşısına çıkacak. Gösterilen rapora nazaran Apple, kendi 5G çipini geliştirecek.

Apple, donanım ve yazılım uyumluluğu mevzusunda birçok firmayı geride bırakmayı başardı. Kendi 5G çipini üretmek isteyen şirket, ürünlerinde daha yüksek uyumluluk sağlayabilecek. Apple’ın 5G hamlesi, bilhassa yüksek bant genişliğine gerekseme duyan ürünler için büyük öneme haiz.

Apple, geliştirdiği 5G çipini tüm ürünlerinde kullanacak

San Diego’daki Apple ofisinde bulunan averaj 140 iş ilanı, 5G çip geliştirmeye odaklanmış durumda. Uydu mühendislik şirketi olan Irvine, Broadcom çalışanlarını şirkete çekmeye çalışmak için benzer şekilde averaj 20 kişilik iş ilanı oluşturdu.

Apple, geliştirdiği 5G çipini tüm ürünlerinde kullanacak

Apple’ın 2023’ten itibaren kendi modemlerine geçmesi ve TSMC’nin Apple için 5G çip üreticisi olacağı tahmin ediliyor. Bazı analistler, Apple’ın çip üretimi için ASE Technology ile de görüştüğünü belirtiyor.

Firmanın hedeflerini gerçekleştirdikten sonrasında MacBook ailesine de 5G çipi ekleyeceği düşünülüyor. Qualcomm ile 5G çipi mevzusunda sorun yaşayan şirket, yeni hamlesiyle birlikte kullanıcılarına daha iyi ürünler sunabilecek.

Tantra Analyst’in kurucusu Prakash Sangam, bir sinyali etkileyebilecek birden fazla koşulla uğraşmanın karmaşık olduğuna dikkat çekti. Mevzu hakkında açıklama icra eden Sangam, “Bazı yönlerden 5G çipinin M1 benzer şekilde bir işlemciden daha karmaşık bulunduğunu belirtmekte yarar var. Bu durum, Apple’ın 5G çipi üretimini zorlaştıracaktır. Kafi zaman, kaynak ve para harcarsanız, bu yapılabilir. Yalnız bunu 2023 senesinde yapmaları pek ihtimaller içinde değil.” dedi.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.