Apple’dan macOS Big Sur ve Catalina için tehlikeli netice güncelleme

15.02.2022
Apple’dan macOS Big Sur ve Catalina için tehlikeli netice güncelleme


Apple, Mac’lerinde hala Big Sur yada Catalina çalıştıran kullanıcılar için yeni güncellemeler yayınladı. macOS Big Sur 11.6.4 ve Catalina güvenlik düzeltmesi, geçen hafta Monterey 12.2.1 güvenlik ve Bluetooth pil boşaltma hata düzeltmesini takip ediyor.

macOS 11.6.4 ve Catalina 2022-002 güvenlik güncellemesi OTA vesilesiyle dağıtılmaya başlıyor. Kullandığınız Mac’in uygun olup olmadığını denetlemek için Sistem Tercihleri ​​> Yazılım Güncellemesi yolunu izleyebilir ve eğer yeni güncelleme görünüyorsa yükleyebilirsiniz.

Apple’ın yeni iMac’i hakkında çıkan tüm söylentiler


Apple’ın yeni iMac’i hakkında çıkan tüm söylentiler

Çeşitli sızıntı kaynakları Apple’ın yeni iMac modeli hakkında pek oldukca çeşitli söylenti ve iddia ortaya attılar. İşte onlardan bazıları…

macOS Big Sur 11.6.4 ve Catalina’ya güvenlik güncellemesi

Güncellemeler, Apple’ın bir ekip hata ve güvenlik düzeltmesiyle Ocak ayının sonunda macOS 11.6.3‘ü piyasaya sürmesinden sonrasında geldi. Apple, son olarak güncellemelerle güvenlik yamalarını detaylı bir halde açıklamadı, bir tek Monterey’in geçen hafta almış olduğu düzeltmeleri içeriyor olabilir.

macos big sur, big sur 11.5.2

Monterey’den bahsetmişken macOS 12.2.1 ile Apple, MacBook kullanıcılarının uğraştığı sinir bozucu bir Bluetooth pil boşaltma hatasını düzeltti. Bir tek Apple, hem M1 hem de Intel MacBook kullanıcıları tarafınca görülen bu sorun için düzeltmenin yalnız Intel MacBook’lara bulunduğunu beyan etti.

macOS Big Sur 11.6.4, WebKit’te rastgele kod yürütülmesine izin verebilecek bir kusuru ele alan macOS Monterey 12.2.1’in yayınlanmasından birkaç gün sonrasında geldi. Apple, probleminin etken olarak istismar edilmiş olabileceğine dair bir raporun bilincinde bulunduğunu belirtti.

Ek olarak macOS 12.3, şu anda resmi olarak denetim aşamasında olan Universal Control ile ikinci beta sürümünde.

Apple tarafınca global indirmeye hazır olan güvenlik güncellemelerinin macOS Big Sur ve Catalina için bulunduğunu tekrardan hatırlatalım. Eğer güncelleme nerede ise bilgisayarınızda görünmüyorsa bir süre daha beklemenizi, bir tek olabildiğince süratli şekilde kurmanızı tavsiye ediyoruz.

Görüşlerinizi yorumlar kısmında ve SDN Forum‘da bizimle paylaşabilirsiniz.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.