Apple’dan üçüncü taraf uygulamalarla ilgili çarpıcı rapor!

08.04.2022
Apple’dan üçüncü taraf uygulamalarla ilgili çarpıcı rapor!


Apple, dünyanın en büyük teknoloji şirketleri içinde bulunuyor. Şirket akıllı telefon ve bilgisayar şeklinde ürünlerin üretimi haricinde yazılım alanlarında da etkinlik gösteriyor. Bu sayede şirket, kendi cihazlarına kendi yazılımlarını yükleyerek satışa sunuyor ve dünya genelinde iyi satış rakamlarına ulaşıyor.

Apple, kendi cihazlarında uygulama marketi olarak App Store’u sunuyor. Bu uygulama marketi üstünden istediğiniz uygulamayı cihazınıza yükleyebiliyorsunuz. Bugün App Store üstünden meydana getirilen indirmelerle ilgili gösterilen yeni bir rapor herkesi şaşırttı. Şirket, raporda birinci taraf uygulamalarını küçümsedi.

Apple kullanıcılarına müjde: Face ID tamiri resmen başlıyor!


Apple kullanıcılarına müjde: Face ID tamiri resmen başlıyor!

Geçtiğimiz aylarda Apple’ın Face ID tamiri için yeni bir operasyon başlatacağı duyurulmuştu. Bu durumla ilgili güzel yeniden haber geldi.

Apple, üçüncü taraf uygulamaların başarısını övdü!

Apple, bugün App Store üstünden meydana getirilen indirmelerle ilgili yeni bir rapor yayınladı. Analysis Group tarafınca yürütülen ve Apple tarafınca finanse edilen araştırmada üçüncü taraf uygulamaların başarısı büyük oranda övüldü ve firmanın kendi uygulamaları diğerlerine kıyasla küçümsendi.

Bilhassa birçok alanda firmanın birinci taraf uygulaması bulunmadığı için üçüncü taraf uygulamalar mecburi bir seçenek haline geliyor. Şirket, her ne kadar bazı alanlarda kendi uygulamalarını çıkarsa da üçüncü taraf uygulamalar sundukları özellikleri ve özgürlükleri yardımıyla firmanın uygulamalarından sıyrılıp daha iyi bir başarıya ulaşabiliyorlar.

Gösterilen rapora gore bazı uygulamaların Apple dengi ile olan kullanım farklıkları şu şekilde:

  • Spotify, Apple Music’ten 1,6 kat daha yükse kullanım,
  • Netflix, TV+’dan 17 kat daha yüksek kullanım,
  • Wattpad, Books’tan 5.5 kat daha yüksek kullanım,
  • Kindle, Books’tan 4,5 kat daha yüksek kullanım,
Apple

Buna ek olarak gösterilen raporda bölgesel olarak birinci taraf uygulamaların kullanım oranları da araştırıldı. Genel olarak bakıldığında firmanın servisleri daha oldukça ABD‘de kullanılıyor. Bu raporun yayınlanmasının sebebi ise firmanın üçüncü taraf uygulama geliştiricileri içinde rekabeti teşvik etmek istemesi.

Peki, sizin düşünceleriniz neler? Siz olsaydınız Apple uygulamaları yerine üçüncü taraf uygulamaları kullanmayı tercih eder miydiniz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında yada SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.