Apple’ın iPhone kiralama hizmetinin ayrıntıları belli oldu!

26.03.2022
Apple’ın iPhone kiralama hizmetinin ayrıntıları belli oldu!


Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden Apple, çalışmalarıyla kendi ekosistemini genişletmeye devam ediyor. Teknoloji dünyasındaki birçok gelişmeyi yakından takip edip kendine uyarlayan ve bir fazlaca süre da öncü olan şirket, acayip bir iddia ile gündeme geldi.

Apple, mühendislerine dudak uçuklatan bonus ödeyecek!


Apple, mühendislerine dudak uçuklatan bonus ödeyecek!

Teknoloji devi Apple, çalışanlarını başka şirketlere kaptırmamak ve morallarini yüksek tutmak için bonus ödemeye hazırlanıyor.

Apple, iPhone’un yanı sıra iPad’i de kiralayacak

Son haftalarda dünya gündeminde fazlasıyla kendine yer gören Apple, acayip çalışmalarıyla da gündemde kalmaya devam edecek benzer halde görünüyor. Son birkaç gündür firmanın bir abonelik emek harcanması üstünde durduğu konuşuluyordu. Bugün bu iddialar yeni bir boyut kazanmıştır.

Apple haberleriyle ün kazanmış Bloomberg muhabiri Mark Gurman, mevzuyu birazcık daha detaylandırdı. Gurman’a nazaran Apple, bir tür abonelik tabanlı bir modele geçiş yapıyor. Buna nazaran teknoloji devi, müşterilerin bir abonelik tutarı ödeyerek iPhone’ları kiralayabilecekleri bir hizmeti kısa sürede hayata geçirebilir.

Apple’ın bu kiralama fikri sadede iPhone’dan ibaret olmayacak. iPad’in yanı sıra Apple One ve Apple Care benzer halde hizmetlerini abonelik hizmetiyle bir araya getirmek istiyor. Çalışmalarına hız veren şirket, bu yıl içinde bu hizmeti tanıtmayı amaçlıyor.

Abonelik hizmeti, ilk görünüşte Apple’ın daha fazlaca para kazanma hamlesi olarak görüldü. O şekilde ki toplumsal medyada da bununla ilgili düşünceler paylaşılıyor. Yalnız diğeri taraftan birçok kullanıcı, güzel bir hizmet olarak görüyor. Zira iPhone kiralayıp geçici bir denetim sürüşü yapma fikri oldukça ilgi çekici karşılandı.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından yada SDN Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.