Apple’ın Şimal ABD’daki iPhone satışları uçtu!- SDN

20.05.2022
Apple’ın Şimal ABD’daki iPhone satışları uçtu!- SDN


Apple son bir kaç senedir akıllı telefon pazarında büyük bir yükseliş gösterdi. Bilhassa Asya pazarında Huawei’nin ABD’de ambargosu sonrası düşüşe geçmesiyle satışlarını ikiye katladı. Fakat son haberlere bakılırsa değişik bölgelerdeki iPhone satışları ile rakiplerine fark atmayı başardı.

Apple’ın Şimal ABD’daki iPhone satışları uçtu!

Ortaya çıkan bilgilere bakılırsa Apple’ın Şimal ABD’daki iPhone satışları rakiplerinin toplamından bile daha oldukça. O şekilde ki bölgede satılan akıllı telefonların yüzde 51’lik kısmını yalnızca iPhone modelleri sahipleniyor. Geri kalanı ise Android tarafındaki rakiplerine ilişik.

Apple, engelleri ortadan kaldıran yeni yazılım özelliklerini tanıttı


Apple, engelleri ortadan kaldıran yeni yazılım özelliklerini tanıttı

Apple’ın yeni özellikleri, engelleri olan kullanıcıları navigasyon, sağlık, kontakt ve daha fazlasına yönelik yeni araçlarla bir araya getiriyor.

Naturel belirttiğimiz benzer halde geçtiğimiz yıllarda da bir yükseliş trendi yakaladığı için 2021’de bir kaç değişik üstün dereceli kırmayı başardı. Yalnız ilk çeyreğini kıyasladığımız süre bu yıl yüzde 3.7’lik bir artış bulunduğunu görüyoruz. Ek olarak kendi segmentindeki pazar oranı da yüzde 19 oranında büyüdü. Toplam meydana getirilen satış adeti ise 39 milyonu geçti.

iPhone satışları

Mevzuyla ilgili açıklama oluşturan Apple Teknoloji Başkan Yardımcısı Kevin Lynch şunları söylemiş oldu:

Küresel talebin daha belirsiz olmasıyla birlikte, Apple, 2021’in 4. çeyreğinde diğeri bölgelere öncelik verdikten sonrasında daha oldukça aleti Şimal ABD’ya kaydırdı. Bu da talebin daha oldukça karşılanmasına ve önceki çeyreğe ilişik geri siparişlerin teslim edilmesine olanak elde etmiş oldu. Ek olarak, iPhone SE’nin son olarak sürümünün piyasaya sürülmesi, Şimal ABD’nın son aşama sadık iOS kullanıcılarının bir oldukça için uygun fiyatlı bir seçenek sunuyor.

Paylaşılan veriler içinde Apple’ın en sıkı rakiplerine de yer verildi. Örnek olarak mobil tarafta iyi bir savaşım veren Samsung’un pazar oranı yüzde 27 oranında. Bu da senelik yüzde 1 büyümeyi temsil ediyor. Ek olarak Lenovo da Motorola ile birlikte yüzde 56 gelişme ile listenin 3. esnasında yer aldı. Fakat pazar payının yalnızca yüzde 10 bulunduğunu belirtelim. Dolayısıyla Apple’ın iPhone satışları mevzusunda keyfinin yerinde bulunduğunu söyleyebiliriz.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.