Apple’ın uygun fiyatlı ekranı Studio Display’in render görselleri yayınlandı!

07.03.2022
Apple’ın uygun fiyatlı ekranı Studio Display’in render görselleri yayınlandı!


Apple, dünyanın en büyük teknoloji şirketleri içinde bulunuyor. Firmanın birçok alanda değişik ürünleri bulunuyor. Bu sayede şirket, dünyanın değişik yerinden kullananların gereksinimlerini karşılayarak iyi satış rakamlarına ulaşıyor.

Şirket, bilgisayar üretiminin yanında harici ekran üretimi de gerçekleştiriyor. Uzun süreden beri firmanın yeni bir harici ekran üstünde çalmış olduğu konuşuluyordu. Yeni gösterilen bir videoyla beraber Studio Display harici monitörün render görselleri ortaya çıktı.

iPhone SE 3, Apple için büyük bir dönüm noktası olabilir!


iPhone SE 3, Apple için büyük bir dönüm noktası olabilir!

Analistlerin iddialarına nazaran iPhone SE 3, uygun fiyatı ve gelişmiş özellikleriyle firmanın satışlarının büyük bir bölümünü oluşturacak.

Studio Display, kalınca çerçevelere ve mütevazı bir tasarıma haiz olacak!

Geçtiğimiz günlerde şirket, 8 Mart tarihinde yeni bir etkinlik düzenleyeceğini duyurmuştu. Bu duyurunun arkasından bazı kişilerin firmanın yeni bir harici ekran tanıtacağını bildirmişti. Şimdi ise yarın tanıtılması beklenen cihazın render görselleri yayınlandı. Gösterilen görsellere nazaran aygıt, 27 inç boyutunda bir ekrana haiz olacak.

Buna ek olarak harici ekranın tasarımı Pro Display XDR’ın aksine daha kalınca çerçevelere haiz olacak ve arkasında desenler bulunmayacak. Bu sayede yeni harici ekran, dışarıdan 24 inç iMac‘e benzer bir tasarımla bizlerin karşısına çıkacak. Ek olarak Studio Display, gümüş renginde kullanıcılara sunulacak.

Studio Display birçok özelliğe haiz olacak. Harici monitörde 245 PPI değerinde 7K çözünürlüğe haiz 27 inç boyutunda bir ekran kullanılacak. Bu monitörde mini LED teknolojisine yer verilmeyecek. Bu sayede fiyatı Pro Display XDR’a kıyasla daha düşük olacak ve tahminlere nazaran 1.000 dolar civarında satılacak.

Studio Display

Geçtiğimiz günlerde ortaya atılan iddialar firmanın yeni bir Mac modeli üstünde çalıştığını bizlere göstermişti. Mac Mini’yi baz alan yeni bilgisayar, Mac Studio ismiyle gelecek aylarda bizlerin karşısına çıkacak. Bu cihazda da M1 Max ve M1 Max işlemcisinden daha güçlü bir işlemci yer alacak.

Bilhassa isim benzerliğine baktığımızda yeni Studio Display‘in Mac Studio için bir ürün bulunduğunu söyleyebiliriz. Şirket, bilgisayarını çıkarmadan ilkin piyasaya ekran modelini sürmek istemiş olabilir. Peki, sizin düşünceleriniz neler? Sizce yarınki Apple etkinliğinde bizlerin karşısına hangi ürünler çıkacak? Yeni Studio Display tanıtılacak mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmında yada SDN Forum‘da bizlerle paylaşabilirsiniz.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir