Aralık ayı endüstri üretimi bundan önceki yıla bakılırsa 14,4 terfi etti

11.02.2022
Aralık ayı endüstri üretimi bundan önceki yıla bakılırsa 14,4 terfi ettiMeydana getirilen ankete bakılırsa, 2021 Aralık ayı endüstri üretiminin yüzde 10,8 artması bekleniyordu. TÜİK tarafınca açıklanan verilere bakılırsa ise endüstri üretimi bundan önceki senenin Aralık ayına bakılırsa 14,4 terfi etti.


Aralık ayı sanayi üretimi bir önceki yıla göre 14,4 yükseldi

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafınca bugün açıklanacak olan Aralık ayı endüstri üretimi verileri hakkında 8 ekonomist ankete katılmıştı.

10,8 ARTIŞ BEKLENİYOR

Anket sonucuna bakılırsa ise 2021’de bundan önceki senenin aynı dönemine bakılırsa averaj yüzde 10,8 artmasını bekliyor. Ekonomistlerin arındırılmış endüstri üretimi endeksine ilişkin beklentileri yüzde 9,5 ila yüzde 13,3 artış aralığında yer aldı.

ARALIK AYI SANAYİ ÜRETİMİ YILLIK BAZDA 14,4 ARTTI

Buna bakılırsa TÜİK tarafınca meydana getirilen açıklamada Aralık ayında aylık bazda; 1,6 bundan önceki senenin Aralık ayına bakılırsa ise 14,4 terfi etti.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.