Aşısızlar için getirilen kontrol zorunluluğu kaldırıldı

15.01.2022
Aşısızlar için getirilen kontrol zorunluluğu kaldırıldı



Şehirlerarası seyehatler, etkinlikler, iş bölgeleri ve okullarda aşı olmayanlara getirilen kontrol zorunluluğunun kaldırıldığı duyuruldu.

Uzun süredir uygulanan Sıhhat Bakanlığı’nın aşısız ve aşı sürecini tamamlamayan kişilerin toplu alanlarda bulunması ve gezi etmeleriyle ilgili genelgesi değişti.

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine koronavirüs salgınının son dönemdeki seyri ve cemiyet sağlığına etkisiyle iligli olarak yazı gönderdi.

Koronavirüs Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri ve Sıhhat Bakanlığı’nın değerlendirdiği yazıda aşısız kişilerin PCR testi zorunluluğu bilgisi paylaşıldı.

Söz mevzusu yazıda ise şu ifadelere yer verildi;

SEYAHAT

Aşısız yada aşı sürecini tamamlamayan ve son 180 gün içinde hastalığı geçirmemiş kişilerden;

Tayyare, otobüs, tren yada öteki toplu ulaşım araçlarıyla gerçekleştirecekleri şehirlerarası seyahatlerden ilkin,

ETKİNLİK

Konser, beyaz perde ve tiyatro benzer biçimde etkinliklere katılmadan ilkin,

OKULLAR

Ulusal Eğitim Bakanlığı okullarında vazife yapmakta olan personele (öğretmen, servis şoförü, temizlik çalışanı vb.),

İŞ YERİ VE KAMU

Tüm kamu ve hususi işyerlerinde çalışanlara,- Kamu ve hususi kurumlar tarafınca düzenlenen talebe kamplarına katılacak kişilere, PCR testi ile tarama yapılmasına gerek olmadığının değerlendirildiği bildirilmiştir.”

Aşısızlar için getirilen test zorunluluğu kaldırıldı #1

Aşısızlar için getirilen test zorunluluğu kaldırıldı #2

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

UYARI : İnternet sitemizde yer alan tüm bilgi, haber, yazı ve yorumlar genel bilgilendirme amaçlı olup doktor muayenesi, teşhis ve tıbbi tedavi yerine geçmez. Sitemizde yer alan bilgileri uygulamadan önce mutlaka konusunda uzman bir doktora danışmalısınız. Her bireyin metabolik yapısı farklı olduğu için sitemizde verilen bilgiler sizin metabolik yapınıza ve/veya hastalığınızın tedavisine uygun olmayabilir ve size uygun olmayan bir uygulama sonucu sağlığınız bozulabilir. Siteyi ziyaret eden ziyaretçilerin ve üyelerin; konusunda uzman bir doktorun görüşünü almadan ve sağlık kontrolünden geçmeden sitede yer alan bilgileri uygulamaları halinde doğabilecek sağlık sorunlarından Webhane.Com sitesi sorumlu değildir. deneme bonusu veren siteler