Askeri yardımın ilk sevkiyatı Ukrayna’ya teslim edildi

23.01.2022
Askeri yardımın ilk sevkiyatı Ukrayna’ya teslim edildiABD’nin Kiev Büyükelçiliği, yeni ABD askeri yardımının ilk sevkiyatının Ukrayna’ya ulaştığını söylemiş oldu.


ABD'nin Kiev Büyükelçiliği: Askeri yardımın ilk sevkiyatı Ukrayna'ya teslim edildi

ABD’nin Ukrayna Büyükelçiliği’nin Twitter hesabından meydana getirilen açıklamada, yeni ABD askeri yardımının ilk partisinin Ukrayna’ya ulaşmış olduğu açıklandı.

90.7 TON ÖLÜMCÜL SİLAH

Açıklamada, “Başkan Biden’in kısa süre ilkin Ukrayna’ya gönderilmesine karar verilmiş olduğu yardımın ilk sevkiyatı, gece saatlerindeUkrayna’ya ulaştı. Sevkiyat, içinde Ukrayna cephe hattının savunucuları için gönderilen cephane da dahil olmak suretiyle ortalama 90.7 ton ölümcül silahtan oluşuyor” denildi.

ABD nin Kiev Büyükelçiliği: Askeri yardımın ilk sevkiyatı Ukrayna ya teslim edildi #1

MOSKOVA BATI’YI, UKRAYNAYA YARDIM KONUSUNDA UYARDI

Geçen salı günü ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü, Washington’un Ukrayna’ya askeri yardım göndermeye devam etmeyi planladığını ve gelecek haftalarda yeni sevkiyatların yapılmasının beklendiğini belirtmişti.

Moskova onlarca kere, Batı’nın Ukrayna’ya tabanca sevkiyatının Donbass bölgesindeki probleminin çözümüne destek olmayacağı, aksine Kiev’i provokasyonlara teşvik edebileceğini dile getirmiş, Washington’a Kiev’e tabanca tedarik etmeyi bırakması çağrısı yapmıştı.

ABD nin Kiev Büyükelçiliği: Askeri yardımın ilk sevkiyatı Ukrayna ya teslim edildi #2

ABD nin Kiev Büyükelçiliği: Askeri yardımın ilk sevkiyatı Ukrayna ya teslim edildi #3

ABD nin Kiev Büyükelçiliği: Askeri yardımın ilk sevkiyatı Ukrayna ya teslim edildi #4

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.