Astrolojide evler neyi temsil eder? 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ve 12. ev neyi temsil ve ifade eder?

30.07.2022
Astrolojide evler neyi temsil eder? 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ve 12. ev neyi temsil ve ifade eder?class=”medyanet-inline-adv”>

Doğum haritası, tam olarak doğduğunuz anda çekilmiş, Dünya’daki görüş noktamızdan gökyüzünün enstantane fotoğrafı gibidir.

ASTROLOJİDE EVLER NEYİ TEMSİL EDER?

Her gezegen, asteroit yada gök noktası bir Ev içinde bulunur ve bu yerleşim, yalnızca kendi kişiliğiniz hakkında değil, bununla birlikte çevrenizdeki dünyayla iyi mi bir arada var olduğunuz hakkında da oldukca kıymetli bilgiler sunar. Ek olarak Evler geçmişinizi, bugününüzü ve geleceğinizi anlamanız için bir yol haritasıdır. Gökyüzündeki gezegenler bu alanlar içinde hareket ettikçe hem somut hem de duygusal değişik vakalar tetiklenir. Her ev değişik bir işaretle ilişkilendirilir.

1. Ev

1. ev tamamen başlangıçlarla ilgilidir. Benliğin ve kimliğin kökenini, dış görünüşünüzü ve yeni çabalarınızı belirler. 1. evin zirvesini yöneten burç, haritanızın yükselen burcu yada yükselen burcu olarak bilinir. Hal bu şekilde olunca bu 1. ev, kendinizi dünyaya iyi mi sunduğunuz, başkalarının sizi iyi mi görebileceği ve ne tür “ilk” izlenimler yaratabileceğiniz açısından oldukca mühim hale geliyor.

2. Ev

2. ev, istikrar duygunuz, dünyada iyi mi para kazandığınız ve bununla birlikte yakın çevrenizle ilgilidir. Beş duyuyu yöneten oldukca fizyolojik ve maddi bir alemdir. 2. ev bununla birlikte değerler, öz saygı ve öz kıymet, gelir ve bedenlerimizde ve çevremizde evde iyi mi hissetmeye başladığımızla da ilişkilidir.

3. Ev

3. ev iletişimin tüm yanlarını yönetir: düşünme, konuşma ve çevrimiçi kişiliğiniz. Bu teknoloji meraklısı sektör medyayı, elektronik cihazları ve ileti verme ve alma yollarımızı yönetir. Birinci kimlik evini ve maddi kaynakların ve değerin ikinci evini temel alan bu zodyak bölgesi topluluk, mahalleler ve mahalli gezi ile ilgilidir. Ek olarak 3. ev tarafınca yönetilir: kardeşler, komşular ve mahalleler, kütüphaneler ve ilköğretim yılları. Fikirlerimizi dünyaya ifade etmeyi ilk bu şekilde öğreniriz.

4. Ev

Ev ve köklerin evi olarak da malum 4. ev, tüm haritanın temelidir. Direksiyonun en altında yer edinen mevzu başlıkları içinde ev, güvenlik, anneler ve soy, çocuklar, bakım ve kendimizi iyi mi evde ve güvende hissettiğimiz içeriyor. Başkalarını besleme şekliniz ve kişisel bakım yaklaşımınız da bu sektör tarafınca belirlenir.

5. Ev

5. ev tamamen kendini ifade etme, yaratıcılık ve kutlama ile ilgilidir. Bu, her şeyin yaratılışını -kendimizi sanatla alakalı ve trajik yollarla iyi mi ifade ettiğimizin yanı sıra evlatların gerçek yaratılışını- yönetmesi anlamında oldukca verimli bir evdir. Bu ev dikkati, oyunu, romantizm ve sevginin zevklerini ve tiyatro, müzik ve fotoğraf şeklinde sanatları yönetir.

6. Ev

6. ev tamamen hizmet ve sağlıkla ilgilidir. Öteki 6. ev mevzuları içinde organizasyon, günlük rutinler ve bakım, zindelik, kişisel bakım, rejim/egzersiz, naturel yaşam ve öteki insanlara ve gezegene hizmet etme yer alır. Kişilik ve kimlikten ifadeye ve hizmete geçerek konuların birbiri üstüne iyi mi inşa edildiğini görmeye başlayabilirsiniz. 6. evden sonrasında, temalar dışa, toplumun iyileştirilmesine ve vücudun bakımına doğru döner.

7. Ev

Birinci kimlik evinin tam karşısında yer edinen 7. ev, ilişkiler ve temas kurduğumuz öteki insanlarla ilgilidir. Bu alanda tüm ortaklıklar (ticari ve kişisel), sözleşmeler, evlilikler ve ticari alışverişler vardır. Burası, başkalarıyla ekip oluşturduğumuz ve etkileşimlerimiz ve karşılıklı alışverişler yaratarak kendimizi tanıdığımız yerdir. Bu evin amacı iki güç dengesi yaratmaktır.

8. Ev

8. ev, haritanın daha gizemli alanlarından biridir. Doğum-ölüm-yeniden doğuş döngüsü, sex, derin bağlar ve öteki insanların parası ve enerjisi (eylemsiz gelir, yatırımlar, miraslar, vb.) yöntemiyle dönüşümle ilgisi var. 8. ev tamamen derinliklere bakmak, enerji ve kaynakları sıralamak ve kendini ve başkalarını derin bir seviyede tanımakla ilgilidir. Bu, ikisinin bir olduğu ve üreme ve yenilenme ile ilişkili olduğu birleşme bölgesidir.

9. Ev

9. ev, küresel gezi, üst düzey öğrenme, felsefe, din, inanç sistemleri, yayıncılık, üniversite öğretimi ve ek olarak neye inandığımız (terbiye, etik) ve iyi mi aldığımız dahil olmak suretiyle her türlü geniş fikir ve gelişme ile bağlantılıdır. Dünyanın çeşitli yerlerine, zihinlerimize ve varlıklarımıza yönelik riskler ve riskler. Zodyak çarkında 9. evin karşısında yer edinen 3. ev tamamen informasyon ve informasyon ile ilgiliyken, bu ev bilgelik, sezgi ve büyük fotoğraf ile ilgilidir.

10. Ev

Haritanın en üstünde yer edinen 10. ev, zodyakın en görünür ve halka açık alanıdır. Gelenekler ve kurumsal yapılar, gelenekler ve bu dünyada bırakmamız ihtiyaç duyulan her türlü mirasın yanı sıra 10. ev tarafınca yönetilir. Bu, dünyanın sahnesi ve bizim iyi mi görüldüğümüz, statümüz ve liderliğimiz. Bununla birlikte onurlar, başarılar, şöhret, kamu itibarı ve ek olarak yetkililer, babalar ve babalık ile ilgilidir. 10. evin zirvesinin yönetici işareti bununla birlikte gök ortası olarak da adlandırılır ve astrologlara kariyer yolunuz hakkında bir düşünce verebilir.

11. Ev

11. ev, büyük insan gruplarıyla ilgili her şeyi yönetir. Bununla birlikte gelecekle, umutlarımız ve ideallerimizle de ilişkilidir. Arkadaşlıklar, ağlar, takımlar ve kolektifler gökyüzünün bu kısmıyla ilişkilidir. Ek olarak, orijinallik, eksantriklik, beklenmedik vakalar yada iç görüler, icatlar, astronomi, bilimkurgu, isyan ve geleceğe yönelik her şey şeklinde “Kova” ile ilişkilendirdiğimiz her şey. 11. ev, çoğu zaman benzer düşünen bir grup insanla ve muhtemelen bir devrim de dahil olmak suretiyle, gelecekteki olasılıkları tasarım etmekle ilgilidir.

12. Ev

12. ev, burç çarkındaki son alemdir. Muhtemelen tahmin ettiğiniz şeklinde, önceki 11 evin üstüne kuruludur ve bitişler, projelerin son aşamaları, yaşlılık ve teslimiyet ile ilişkilidir. Bilinçaltı ve hayal gücü ile bağlantılı olarak, ölümden sonraki yaşam ve rüya alanları hakkında da informasyon verebilir. Haritadaki daha gizli saklı alanlardan kabul edilen 12. ev, kurumlar, hastaneler, hapishaneler ve inziva bölgeleri şeklinde toplumdan gizlenmiş yada ayrılmış alanları yönetir. Bununla birlikte film, dans ve şiir şeklinde yaratıcı sanatlarla da ilişkilidir.

 

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.