Ateist olduğunu söyleyen İlyas Salman vasiyetini açıkladı

Ateist olduğunu söyleyen oyuncu İlyas Salman, Magazin Noteri programında vasiyetini açıkladı. “Başıma ne alevi dedesi, ne sünni hocası, ne haham …

04.12.2021
Ateist olduğunu söyleyen İlyas Salman vasiyetini açıkladı

Ateist olduğunu söyleyen oyuncu İlyas Salman, Magazin Noteri programında vasiyetini açıkladı. “Başıma ne alevi dedesi, ne sünni hocası, ne haham ne de papaz gelmesin” diyen Salman, sadece dostlarının kendisini türküler eşliğinde son yolculuğuna uğurlamasını istedi.

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN İZLE

Bu zamana kadar rol aldığı ‘Hababam Sınıfı’, ‘Çöpçüler Kralı’, ‘Kibar Feyzo’ ve ‘Banker Bilo’ gibi unutulmaz yapımlarda tanınan İlyas Salman, bir YouTube kanalı programına konuk oldu. Bu zamana kadar kendisini en çok etkileyen ölümden bahseden usta oyuncu, vasiyetini de açıkladı.

“BENİ YIKAMASINLAR, KIYAFETLERİMLE GÖMSÜNLER”

Salman, sunucu Ali Eyüboğlu’nun “Ateist İlyas Salman’ın ailesine bir vasiyeti var mıdır?” sorusu üzerine şunları söyledi:

“Başıma ne alevi dedesi, ne sünni hocası, ne haham ne de papaz gelecek. Gelmesin. Arkadaşlarım ve yoldaşlarım toplanacaklar ve beni türkülerle, şarkılarla uğurlayacaklar. Beni yıkamayacaklar, dünyadaki kirimle gideceğim. Hangi elbiseyle öldüysem, o elbiseyle gömüleceğim.”

Geçmiş yıllarda ateist olduğunu açıklayan İlyas Salman, “Cennete ve cehenneme inanmıyorum. Ben ateistin tekiyim. Kendi yarattığım şeye tapacak kadar aptal değilim” demişti.

ETİKETLER:
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.