Atlas Okyanusu’nda 13 gündür sürüklenen lüks vapur battı

02.03.2022
Atlas Okyanusu’nda 13 gündür sürüklenen lüks vapur battıAlmanya’dan ABD’ye lüks vasıta taşıyan ve ambarında yangın çıkan büyük yük gemisinin 13 gündür sürüklendikten sonrasında Atlas Okyanusu’nda batmış olduğu bildirildi.


Atlas Okyanusu'nda 13 gündür sürüklenen lüks gemi battı

Portekiz Donanmasından ve MOL Ship Management adlı Singapur’daki armatör şirketten meydana getirilen açıklamada, Felicity Ace adlı 200 metre uzunluğundaki geminin Portekiz’e bağlı Azorlar Adası’nın 402 kilometre açığında batmış olduğu duyuruldu.

YAKIT SIZINTISINA KARŞI ÖNLEM ALINDI

Verilen bilgilerde, bir kurtarma ekibinin gemideki yangını söndürdüğü, Portekiz Donanmasının da ihtimaller içinde bir yakıt sızıntısına karşı tedbir almış olduğu ifade edildi.

Atlas Okyanusu nda 13 gündür sürüklenen lüks gemi battı #1

GEMİDE ÇOK SAYIDA LÜKS ARAÇ VAR

Almanya’nın Emden Limanı’ndan hareket eden ve ABD’nin Daisville Limanı’na doğru yol alan, çoğunluğu Porsche olmak suretiyle oldukça sayıda lüks marka aracı taşıyan gemide 16 Şubat’ta yangın çıkmış ve içindeki 22 kişilik mürettebat Portekiz Hava Kuvvetlerine bağlı bir helikopterle kurtarılmıştı.

Atlas Okyanusu nda 13 gündür sürüklenen lüks gemi battı #2

OLAYDAN ETKİLENEN TÜM ARAÇLARI DEĞİŞTİRMEK İÇİN YENİ ÜRETİME BAŞLANDI

Geminin 4 bin vasıta alma kapasitesine haiz olduğu belirtilirken Porsche Cars North America şirketi, “bu vakadan etkilenen tüm araçları değiştirebilmek için yeni üretime başladıklarını” deklare etti.

Atlas Okyanusu nda 13 gündür sürüklenen lüks gemi battı #3

Atlas Okyanusu nda 13 gündür sürüklenen lüks gemi battı #4

Atlas Okyanusu nda 13 gündür sürüklenen lüks gemi battı #5

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.