Audi severlere müjde! Araç içi eğlence için VR başlık süreci

13.03.2022
Audi severlere müjde! Araç içi eğlence için VR başlık süreci


Audi, Metaverse ile trend haline gelen sanal gerçeklik için VR başlık hizmeti başlatmak suretiyle. Her ne kadar Metaverse evreni nerede ise emekleme aşamasında olsa da, AR ve VR başlıklar tekrardan trend olmaya başladı. Audi ise Tesla ile değişik bir boyuta evrilen otomobil içi eğlence yaşamına VR başlıkları getiriyor. Bu anlamda şirket HTC Vive Flow VR başlıkları araç içi sürüş deneyimine entegre eden Holoride ile anlaştı.

Toyota’dan sevenlerini üzen haber!


Toyota’dan sevenlerini üzen haber!

Toyota tarafınca meydana getirilen açıklamaya nazaran şirket, 2022’nin ikinci çeyreğinde Japonya’daki üretimini azaltacak.

Audi, yeni araç içi eğlence sistemi için HTC Vive Flow VR ve Holoride ile anlaştı

Alman otomobil şirketi şu an için bu hamlenin Metaverse evrenine yönelik olup olmadığını açıklamadı. Bir tek VR ve AR başlıkların araç içi eğlence sistemi olarak kullanılması Metaverse için önemli adaımlardan biri. Audi, Holoride ve HTC Vive Flow VR başlık kullanacağı bu yeni araç içi eğlence sistemini Haziran ayında devreye alacak. Şu an için bu yeni VR başlık deneyimi yalnız belirli Audi araçlarda geçerli olacak. Bir tek bu sistemin hangi modellerde yer alacağı nerede ise belli değil. Naturel ki bu eğlence sistemine dahil olmak için HTC VR başlık satın almamız gerekecek.

HTC ve Holoride yen, nesil VR tabanlı Audi araç içi eğlence sistemi için bir araya geldi

HTC, Mobil Dünya Kongresi 2022 öncesi Holoride ile araç içi VR başlık kullanımı ile ilgili antak kalma yapmış oldu. Bu anlamda Holoride, araç içi hareketleri algılayan ve bu hareketlere nazaran içinde ne olduğu şekillendiren hususi bir yazılıma haiz. Bu yazılım ise Audi haricinde birçok içerik üreticisinin de dikkatini çekiyor. Şirket bu anlamda Discovery, Disney, Universal Studios ve binlerce bağımsız geliştirici ile ortaklık kurdu.

Audi’nin araç içi VR başlık deneyimi için HTC ile anlaşması ise önemli. Zira HTC, akıllı telefon sektöründe eski günlerini arasa da VR başlık sektöründe kullanıcı deneyimi ile ön planda. Holoride ise bu eğlence dünyasını NFT satın almalar ve Metaverse evrenine adım atmak için kullanma ardında. Bu VR odaklı oyun ve içerik deneyimi ise arka koltukta oturan yolcular için kullanılabiliyor. Tesla ve diğeri otomobil markalarının sürücüsüz otomobil denemeleri ise sürücülerin de bu araç içi eğlence sistemlerine dahil edilmesini sağlayabilir.

Audi şu an için Holoride, HTC ortaklığının ilk durağı olsa da sistem tüm otomobil modellerine entegre olabiliyor. Bu anlamda Haziran sonrası Holoride VR araç içi eğlence sistemi Audi haricinde markalarda da karşımıza çıkabilir.

Peki ya sizler bu mevzuda neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmında yada SDN Forum’da paylaşabilirsiniz.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.