Avrasya Tüneli’nde tek geçiş 53 lira oldu

01.01.2022
Avrasya Tüneli’nde tek geçiş 53 lira olduAvrasya Tüneli’nde 1 Ocak 2022 saat 00.00’dan itibaren gece tarifesinde yüzde 50 indirim yapılırken, tek geçiş tutarı 53 lira oldu.

Karayolları Genel Müdürlüğünden meydana getirilen açıklamaya gore, otoyol, Boğaz köprüleri ve Avrasya Tüneli geçiş ücretleri, yarın günün ilk saatinden itibaren geçerli olmak suretiyle tekrardan düzenlendi.

15 Temmuz Şehitler ve Fatih Sultan Mehmet Köprülerinde tek yönlü ücretlendirme yapıldığı anımsatılan açıklamada şunlar kaydedildi:

AVRASYA’DAN TEK GEÇİŞ 53 LİRA

“1 Ocak 2022 tarihinden itibaren köprü geçiş ücretleri iki eşit bölüme bölünerek iki yönlü olarak değiştirildi. Boğaz köprülerinde tek yön otomobil geçiş tutarı 8,25 lira olarak belirlendi. Avrasya Tüneli’nde ise otomobil geçiş tutarı 05.00–00.00 içinde tek yönde 53 lira,

Avrasya Tüneli nde tek geçiş 53 lira oldu #1

00.00-05.00 ARASI YARI FİYATINA

00.00–05.00 saatleri içinde yüzde 50 indirimli olarak 26,50 lira olarak belirlendi. Daha ekonomik, güvenli ve daha kısa sürede ulaşım imkanı elde eden erişme kontrollü otoyolların, Boğaz köprülerinin ve Avrasya Tüneli’nin servis sürelerinin uzatılması ve yurttaşlarımıza daha kaliteli hizmet sunulması amacıyla meydana getirilen düzenlemede bakım-işletme maliyetlerindeki artışlar ile işçilik ve araç-gereç fiyatlarındaki artışlar göz önüne alındı.”

Avrasya Tüneli nde tek geçiş 53 lira oldu #2

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

UYARI : İnternet sitemizde yer alan tüm bilgi, haber, yazı ve yorumlar genel bilgilendirme amaçlı olup doktor muayenesi, teşhis ve tıbbi tedavi yerine geçmez. Sitemizde yer alan bilgileri uygulamadan önce mutlaka konusunda uzman bir doktora danışmalısınız. Her bireyin metabolik yapısı farklı olduğu için sitemizde verilen bilgiler sizin metabolik yapınıza ve/veya hastalığınızın tedavisine uygun olmayabilir ve size uygun olmayan bir uygulama sonucu sağlığınız bozulabilir. Siteyi ziyaret eden ziyaretçilerin ve üyelerin; konusunda uzman bir doktorun görüşünü almadan ve sağlık kontrolünden geçmeden sitede yer alan bilgileri uygulamaları halinde doğabilecek sağlık sorunlarından Webhane.Com sitesi sorumlu değildir.