Avrupa şampiyonu Kerem Kamal’ın gözü dünya şampiyonluğunda

18.04.2022
Avrupa şampiyonu Kerem Kamal’ın gözü dünya şampiyonluğundaAvrupa Güreş Şampiyonası’nda altın madalya kazanan ulusal güreşçi Kerem Kamal, daha ilkin gençler kategorisinde 3 kez elde etmiş olduğu dünya şampiyonluğunu bu sefer büyükler kategorisinde de alabilmek için elinden gelen her şeyi yapacağını söylemiş oldu.

 

Macaristan’da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası’nda grekoromen yoldam 60 kiloda savaşım ederek altın madalya kazanan ulusal güreşçi Kerem Kamal, Manisa Valisi Yaşar Karadeniz’i ziyaret etti.

 

Ziyarette şampiyon güreşçiye, Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk, Alıştırmacı Süleyman Güngör ve Spor Hizmetleri Şube Müdürü Mustafa Buldu birlikte rol aldı.

 

Ziyarette Gençlik ve Spor İl Müdürü Öztürk, Macaristan’ın Başkenti Budapeşte’de meydana gelen şampiyonanın finalinde Bulgar rakibini 5-0 yenik eden ulusal güreşçi Kerem Kamal’ın altın madalya elde ederek büyüklerde ilk kez Avrupa şampiyonu olduğu bilgisini vererek, “Güreş Eğitim Merkezi’nde Kerem Kamal benzer biçimde olimpiyatları hedefleyen şu an 30 tane sporcumuz var. Bunların ortalama 15 tanesi ulusal sporcumuz. Son olarak meydana getirilen Türkiye şampiyonasında ekip olarak Türkiye ikincisi olduk. Birinciliği kıl oranı kaçırdık. Çocuklarımız inşallah gümbür gümbür geliyor” dedi.

 

“Örnek bir sporcu olmak isterim”

 

2022 Dünya Güreş Şampiyonası için çalışmalarına şimdiden başladığını ifade eden ulusal güreşçi Kerem Kamal, “Büyüklerde ilk altın madalyam. Ümit ederim bu başlangıç olur. Örnek bir sporcu olmak isterim. Sırada dünya şampiyonası, 2024 Paris Olimpiyatları var. Dünya şampiyonu olabilmek için elimden geleni yapacağım ve madalyayı ülkeme kazandıracağım” diye konuştu.

 

Vali Yaşar Karadeniz de Manisa’ya spor alanında büyük ve güzel yatırımlar yapıldığını, buralarda yetenekli sporcular yetiştiğini belirterek, “Hedefimiz Kerem Kamal benzer biçimde başarı göstermiş sporcularımızın artması. Bu amaç doğrultusunda çocuklarımıza ilimizde birçok branşta kurslar verilerek evlatlarımızın kabiliyetleri ortaya çıkarılmakta. Gençlerde 3 kez dünya şampiyonu olan ve bu yıl da büyüklerde Avrupa şampiyonu olarak bizleri gururlandıran ulusal sporcumuz Kerem Kamal’ı kutlama ediyor; bu başarılarına yenilerinin de ekleneceğine inanıyorum. Inanırım büyükler dünya şampiyonası ve olimpiyatlarda da ülkemizi başarı göstermiş bir halde temsil edecektir” cümlelerine yer verdi.YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.