Avusturya’da, Türk camisine hücum düzenlendi

02.02.2022
Avusturya’da, Türk camisine hücum düzenlendiViyana’daki Avusturya Türk İslam Kültür ve Toplumsal Yardımlaşma Birliği Merkez Camisi’ne, kimliği belirsiz kişiler tarafınca hücum düzenlendi.


Avusturya’da, Türk camisine saldırı düzenlendi

Avusturya’nın başkenti Viyana’da kimliği belirsiz kişiler tarafınca camiye hücum düzenlendi.

60’ın üstünde cami derneği bulunduran Avusturya Türk İslam Kültür ve Toplumsal Yardımlaşma Birliği’nin (ATİB) merkez binasının giriş katında caminin camlarını kırdı.

Saldırıya ilişkin açıklamada bulunan Türkiye’nin Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun, ATİB yöneticilerinin güvenlik güçleriyle irtibata geçerek lüzumlu girişimlerde bulunduğunu belirtti. Türkiye’nin Viyana Başkonsolosu Cafer Mert Özmert’in de ATİB’yi ziyaret ederek informasyon aldığını aktardı.

“SALDIRI ESNASINDA TERÖR ÖRGÜTÜ SEMPATİZANLARININ YAPTIĞI İŞARETİ YAPMAKTADIRLAR”

Ceyhun, “Avusturya makamlarından beklentimiz, vaka anına ilişkin güvenlik kamera kayıtlarını da değerlendirerek iki şahıs olduğu görülen maskeli saldırganları tespit edip, adalete teslim etmesidir.” diye konuştu.

ATİB Başkanı Fatih Yılmaz da ATİB Merkez Camisi’nin giriş katındaki camların kırılması suretiyle bir hücum yapıldığını dile getirerek, “Kamera kayıtlarından elde edilmiş görüntülere gore, söz mevzusu kişiler hücum esnasında terör örgütü sempatizanlarının yapmış olduğu işareti yapmaktadırlar. Üç ayların başlangıcı olan bu şekilde bir günde, buradaki millet varlığımızın dişinden tırnağından artırarak inşa ettikleri merkez camimize meydana getirilen alçak saldırıyı şiddetle ve nefretle kınıyoruz.” dedi.

ATİB Merkez Camisi’ne, Eylül 2020’de terör örgütü yandaşları tarafınca hücum düzenlenmişti.

Avusturya’da, Türk camisine saldırı düzenlendi #1

Avusturya’da, Türk camisine saldırı düzenlendi #2

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.