Ayşenur Arslan, Kıbrıs’ta savaşan Türk Direnç Teşkilatı için ‘suikastçi teşkilat’ dedi

10.02.2022
Ayşenur Arslan, Kıbrıs’ta savaşan Türk Direnç Teşkilatı için ‘suikastçi teşkilat’ dediAyşenur Arslan, Halk TV’de Kıbrıs Türklerinin varoluş mücadelesini veren Türk Direnç Teşkilatı’nı “suikastçi ve yasadışı” olmakla itham etti.

Halk TV’de Medya Mahallesi programının moderatörü Ayşenur Arslan, KKTC’de öldürülen Halil Falyalı’yla ilgili konuşurken, Kıbrıs’ta Rum katliamlarına karşı direniş için oluşturulan Türk Direnç Teşkilatı’nı da hedef aldı.

“TÜRK MUKAVEMET TEŞKİLATI SUİKASTÇİYDİ”

Arslan, “Halil Falyalı, kendini Türk Direnç Teşkilatı’nın üyesi olarak tanıtırdı. Bu teşkilat adada, suikastlerle malum yasadışı, yarı resmi bir oluşumdu.” sözlerini sarf etti.

ÖMER ÇELİK: “TMT, KUVAYİ MİLLİYEDİR”

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, TV sunucusu Ayşenur Arslan’ın sunuculuğunu yapmış olduğu programda TMT’ye yönelik sözlerine tepki gösterdi.

Çelik, Twitter hesabından yapmış olduğu açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

“Türk Direnç Teşkilatı, Kıbrıs Türkü’nün kırım şebekesi olan EOKA’ya karşı şanlı direnişinin odağıdır. Şehitlerimize rahmet diliyoruz. EOKA adlı kırım şebekesinin varislerine karşı direniş ruhu aynı kararlılıktadır. ‘Artık zamanıdır, bundan sonrasında toplu vursun yüreklerimiz’ diyerek, kırım şebekesi EOKA’ya karşı dünyanın en namuslu ve meşru mücadelesini veren TMT Kuvayi Milliye’dir. Cumhurbaşkanımızın her fırsatta altını çizdiği benzer biçimde, Kıbrıs Türkü asla yalnız değildir ve yalnız kalmayacaktır. Bağımsız ve hür yaşayacaktır. EOKA adlı kırım şebekesi ve ötekiler, Kıbrıs Türkü’nün direniş iradesi karşısında devamlı yenilecektir.”

Ayşenur Arslan, Kıbrıs ta savaşan Türk Mukavemet Teşkilatı için  suikastçi örgüt  dedi #1

Ayşenur Arslan, Kıbrıs ta savaşan Türk Mukavemet Teşkilatı için  suikastçi örgüt  dedi #2

Ayşenur Arslan, Kıbrıs ta savaşan Türk Mukavemet Teşkilatı için  suikastçi örgüt  dedi #3

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir