Babacan ve İmamoğlu bir araya geldi! Kılıçdaroğlu’nun mesajını paylaştı

30.04.2022
Babacan ve İmamoğlu bir araya geldi! Kılıçdaroğlu’nun mesajını paylaştı


Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, DEVA Partisinin düzenlemiş olduğu iftar programında bir araya geldi. Babacan “Türkiye’yi öfkeye teslim etmeyeceğiz. Türkiye’yi rövanşların ülkesi de yapmayacağız. Ülkemizi hep birlikte yükselteceğiz. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 6’lı masanın talibi büyük bir zafer kazanacak inşallah. Ben buna inanıyorum” derken İmamoğlu ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun mesajını deklare etti.

“NE OLURSA OLSUN ÇOK ÇALIŞMAK ZORUNDAYIZ”

Partisinin İstanbul İl Başkanlığınca, Yenikapı Dr. Mimar Kadir Topbaş Şov ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen iftarda konuşan Babacan, bir taraftan ülkenin haline üzüldüğünü, öteki taraftan da Türkiye’nin yanı başındaki coğrafyaya bakıp şükrettiğini söylemiş oldu.

AA-20220429-27721204-27721200-ALI_BABACAN_PARTISININ_ISTANBUL_IL_BASKANLIGININ_IFTARINA_KATILDI

Babacan, “Ne olursa olsun oldukça çalışmak zorundayız fakat emrolunduğu benzer biçimde dosdoğru çalışmak zorundayız. Bu büyük ülke, bu güzel ülke her türlü zorluğu aşabilecek güce haizdir. Yeter ki adaletle, istişareyle, isabetli kararlarla yönetilsin. Yeter ki vatanımızda özgürlükler yaşansın, demokrasimiz kuvvetli olsun.” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE, BÜYÜK BİR KARAR ANINA DOĞRU İLERLİYOR”

Türkiye’nin adım adım seçime yaklaştığını dile getiren Babacan, “Türkiye, büyük bir karar anına doğru aşama kaydediyor. Türkiye’yi karış karış geziyorum. Sokaklara bakıyorum, sokaklar sandık gününü iple çekiyor. Sokağın sesi ‘DEVA Partisi’ diyor. İşte o yüzden, bu itimatı boşa çıkarmamak için canla başla çalışmak zorundayız.” dedi.

AA-20220429-27721204-27721203-ALI_BABACAN_PARTISININ_ISTANBUL_IL_BASKANLIGININ_IFTARINA_KATILDI

“6’Lİ MASANIN ADAYI BÜYÜK BİR ZAFER KAZANACAK”

DEVA Partisi’nin seçimlere kendi adı, logosu ve amblemiyle gireceğini yineleyen Babacan, şu şekilde devam etti:

“Yine ‘Hayırlı, uğurlu olsun’ diyorum. Somut çözümler için çalışıyor, tam demokrasi hedefine doğru güvenilir adımlarla yürüyoruz. Özgürlük için, hakkaniyet için, zenginlik için çalışıyoruz. Adaletin, merhametin yere düşürülmesine asla izin vermeyeceğiz. Türkiye’yi öfkeye teslim etmeyeceğiz. Türkiye’yi rövanşların ülkesi de yapmayacağız. Ülkemizi hep birlikte yükselteceğiz. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 6’lı masanın talibi büyük bir zafer kazanacak inşallah. Ben buna inanıyorum. Biz, altılı masada demokrasimizi kurtarmak için el ele verdik. Türkiye’yi güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçireceğiz. Türkiye’yi sağ salim sulh, özgürlük ve hakkaniyet limanına ulaştıracağız. Sandıklara hep birlikte haiz çıkacağız. Zamanı sorumluluğumuzu layıkıyla yerine getireceğiz. Seçimlerden sonrasında tüm dünya Türkiye’yi, DEVA Partisi’ni konuşacak. Türkiye’nin yıldızı parlayacak.”

AA-20220429-27721204-27721202-ALI_BABACAN_PARTISININ_ISTANBUL_IL_BASKANLIGININ_IFTARINA_KATILDI

İMAMOĞLU, KILIÇDAROĞLU’NUN MESAJINI PAYLAŞTI

İftara katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da siyasetin toplumsal buluşmayı hedeflemesi icap ettiğini söylemiş oldu.

AA-20220429-27721204-27721201-ALI_BABACAN_PARTISININ_ISTANBUL_IL_BASKANLIGININ_IFTARINA_KATILDI

Cumhuriyeti demokrasiyle taçlandırma iradesiyle hareket eden 6 siyasal partiye ve liderlerine büyük bir mesuliyet düştüğünü kaydeden İmamoğlu, “Bu mesuliyet bilinciyle davranarak ülkemiz adına ümit olan tüm liderlere ve bilhassa bugün burada bizi onurlandıran Sayın Ali Babacan’a yürekten teşekkür ediyorum. Normal olarak bu akşam burada olacağımı bilen ve kendisini aradığımda, ‘Oldukça kıymetli Ali Babacan’a ve tüm DEVA Partililere selamımı ilet’ diyen Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun da sizlere selamını iletiyorum.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Dikkat çeken sözler! Dikkat çeken sözler! “3 işçinin işine son verdim, toplumsal medyada…”
İstanbul'da metrobüs kazası! Kafa kafaya çarpıştılarİstanbul’da metrobüs kazası! Kafa kafaya çarpıştılar
Ege'de Yunan provokasyonu: Türk savaş uçakları devreye girdiEge’de Yunan provokasyonu: Türk harp uçakları devreye girdiYAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.