Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Millet İttifakı’na mı katılıyor? Hüseyin Baş, Meral Akşener’den gelen telefonu deklare etti! ‘Hoş geldiniz’ paylaşımı…

27.10.2022
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Millet İttifakı’na mı katılıyor? Hüseyin Baş, Meral Akşener’den gelen telefonu deklare etti! ‘Hoş geldiniz’ paylaşımı…


“Millet İttifakı genişliyor mu? 6’lı masa 7’li masa mı olacak?” Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş’ın dün canlı yayında yapmış olduğu çağrısı sonrası politika kulislerinde hepimiz bu sorulara cevap aramaya başlamıştı. Ankara’yı hareketlendiren gelişme bugün öğle saatlerinde yaşandı.

“BENİ MİLLET İTTİFAKI’NA ALIN” DİYE SESLENMİŞTİ

BTP lideri Hüseyin Baş, dün parti olarak Millet İttifakı’na katılmak istediklerini açıklamıştı. Baş yapmış olduğu açıklamada “Parti kadroları olarak Millet İttifakı’na destek veririz, içinde oluruz. Beni Millet İttifakı’na alsınlar. Daha açık bir davet da olması imkansız. Almıyorlarsa da bunu açıklasınlar. Bundan dolayı bunu milletimiz istiyor, bunu yurttaş istiyor” ifadelerini kullandı.

MİLLET İTTİFAKI’NA ÇAĞRI SONRASI FLAŞ GELİŞME

BTP liderinin bu çağrısının iyi mi karşılık bulacağı merak edilirken, flaş gelişmeyi Baş bizzat kendisi duyurdu.

MERAL AKŞENER’DEN HÜSEYİN BAŞ’A TELEFON

Fatih Portakal’a mühim açıklamalarda bulunan Baş, İYİ Parti lideri Meral Akşener’in kendisini aradığını ve bir araya geleceklerini söylemiş oldu.

fgdgdfh

Baş, yapmış olduğu açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Yayından ilkin beni İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener aradı. Ben abla diye hitap ederim. Meral abla aradı yarın bizi ziyaret edecekler kendileri. Millet İttifakı bugün itibariyle bizlere bir yakınlaşma göstermiş oldu. Yarından sonrasında süreç daha de netleşecek.”

Baş’ın açıklamalarıyla aynı dakikalarda İYİ Parti kurucularından ve İYİ Parti Genel İdare Kurulu Yedek Üyesi Mehmet Aslan’dan dikkat çeken bir paylaşım geldi.

İYİ PARTİLİ ASLAN: “DAHA DA BÜYÜYORUZ! HOŞ GELDİNİZ”

Aslan paylaşımında BTP ve BTP lideri Hüseyin Baş’ı etiketliyerek “Sefalar getirdiniz” diye yazdı.

dsadafg

Aslan, paylaşımında şu ifadelere yer verdi;

“Millet İttifakı dağılacak, 6’lı masa azalacak diye beklerlerken daha da büyüyoruz!”

hgjghj

İYİ PARTİ SÖZCÜSÜ DUYURDU: MİLLET İTTİFAKI’NDA GÖRMEKTEN MUTLULUK DUYACAĞIZ

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Sıkıntılı da toplumsal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımında BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş’a Millet İttifakı’na iştirakı için davette bulunmuş oldu.

Sıkıntılı “Sayın Hüseyin Baş görülmektedir ki kaygılarımızın ve hassasiyetimizin ortaklığı milletimizin geleceği için yegane buluşma noktamızdır. Büyük Türkiye idealine inanmış Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener ve İYİ Partimiz sizleri Millet İttifakı’nda görmekten mutluluk duyacaktır” dedi.

hgjkk

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Cumhurbaşkanı Erdoğan paylaştı! Şakir Zümre gündem oldu...Cumhurbaşkanı Erdoğan paylaştı! Şakir Zümre gündem oldu…
Putin'den korkutan 'dünya savaşı' sözleri! "İhtimal çok yüksek"Putin’den korkutan ‘dünya savaşı’ sözleri! “İhtimal devasa yükseklikte”
Örtü kalktı, ilk kez görücüye çıktı! İşte özellikleriÖrtü kalktı, ilk kez görücüye çıktı! İşte özellikleriYAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.