Bakan deklare etti: Fiber web için yeni şirket kurulacak

16.04.2022
Bakan deklare etti: Fiber web için yeni şirket kurulacak


Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafınca meydana getirilen son açıklamada, Türkiye’deki fiber altyapıya ilişkin tehlikeli netice bilgiler verildi. Yerli ve ulusal 5G ağı için çalıştıklarını ifade eden Bakan Karaismailoğlu, ortak altyapı şirketi kurulabileceğine dikkat çekti.

Eğiste Hadimi Viyadüğünü incelemek amacıyla Konya’nın Hadim ilçesine giden ve açıklamalarda bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, fiber altyapı mevzusunda hem Türk Telekom’un hem de diğeri operatör firmalarının birlikte hareket edebileceği “ortak şirkete” dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı, tüm Türkiye’ye ne zaman fiber internet geleceğini açıkladı!


Cumhurbaşkanı, tüm Türkiye’ye ne süre fiber web geleceğini deklare etti!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin 2053 planlarını deklare etti. 5G ve fiber web altyapılarına da değinildi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanından fiber web açıklaması

Konya’nın Hadim ilçesinde yapımı devam eden Eğiste Hadimi Viyadüğünde konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 5G ve fiber web için de önemli demeçler verdi. Bakan Karaismailoğlu’na nazaran, Türk Telekom’da yaşanmış olan hisse değişikliği daha kolay hareket edilmesine fırsat tanıyacak.

Habertürk’de yer edinen habere nazaran Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, mobil ve fiber altyapının birbirinden ayrılmasının doğru olacağını dile getirdi. 5G mevzusunda ise yerli ve ulusal bir adım atılacağına dikkat çeken Bakan Karaismailoğlu, dünyada bile 5G’nin neredeyse münakaşa mevzusu bulunduğunun altını çizdi.

“Fiber web altyapısı için ortak firmanın kurulması en önemli gündemlerimizden bir tanesi. Bilhassa Türk Telekom’daki hisse yapısının değişmesinden sonrasında bu daha da kolaylaştı. Gayemiz, ortak bir altyapı şirketi ve mobili birbirinden ayırıp, fiber altyapı ağımızı mümkün olmasıyla beraber genişletmek.”

Yerli ve ulusal şebeke oluşturmak için çalıştıklarını da dile getiren Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, 5G’ye geçişin “tek aşamalı” olmayabileceğini deklare etti. Bakan Karaismailoğlu’na nazaran kullanıcılar 5G altyapısını direkt hissetmeyecek olsa da, bilhassa sanayi ve medikal şeklinde sektörlerde önemli bir düzey atlatacağını söylemiş oldu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu bu sektörlerin 5G kullanabilmesi için güçlü bir altyapının önemine dikkat çekti. Bir tek Bakan, fiber web için tarih vermekten kaçındı.

Peki ya siz fiber web altyapısı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi SDN Forum‘da yada yorumlarda bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.