Bakan Dönmez’den Kılıçdaroğlu’nun ev ziyaretine ilişkin izahat: İspat istemiştiniz, işte ispatı

26.04.2022
Bakan Dönmez’den Kılıçdaroğlu’nun ev ziyaretine ilişkin izahat: İspat istemiştiniz, işte ispatı


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 23 Nisan günü Ankara’nın Keçiören ilçesi Karakaya Mahallesi’nde elektrikleri kesik olduğu iddia edilen bir aileyi ziyaret etmişti. Enerji ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dönmez ise, “Meydana getirilen incelemeler sonucu o gün evin elektriği varmış. O evde elektrikler olmasına rağmen ışıkları niçin açmadınız” ifadelerini kullanmıştı. Bakan Dönmez, toplumsal medya hesabından yeni bir izahat yapmış oldu. Dönmez, Twitter hesabından yapmış olduğu açıklamada, Kılıçdaroğlu’nun ziyaret etmiş olduğu evde elektriğin 4 aydır kesik olduğu iddiasının doğru olmadığını kaydetti.

123

BAKAN DÖNMEZ: İSPAT İSTEMİŞSİNİZ, İŞTE İSPATI

Paylaşımında söz mevzusu abonenin elektrik tüketime ilişkin bilgilere yer veren Dönmez, şu ifadeleri kullandı:
enerji-ve-tabii-kaynaklar-bakanligindan-kilicdaroglunun-23-nisanda-ziyaret-ettigi-eve-iliskin-aciklama-_9022_dhaphoto1
“Sayın Kılıçdaroğlu, anlaşılan o ki elektrik sayaçlarının artık akıllı olduğu, abonenin tüketim miktarı ve kesinti bilgilerini tarih-saat olarak hafızasında saklamakta bulunduğunu bilmiyorsunuz. Zira bu tarz şeyleri bilseydiniz o iddialarda bulunamazdınız. İspat istemiştiniz, işte ispatı. O gün dağıtım şirketi herhangi bir kesme-açma işlemi yapmadığına bakılırsa, ziyaret saatlerinizde elektriği kim kesti, kim açtı? Gerçeğe aykırı iddialarınızdan dolayı utangaç oldunuz mu? Kamuoyundan özür dileyecek misiniz? O gün bir tek sizin ziyaret saatlerinizi de kapsayan 18.18 ile 21.31 içinde elektrik tüketimi yoktur. Ziyaretinizin peşinden 21.31’den itibaren elektrik kullanımına devam edilmiştir. Söz mevzusu abonenin sayacından alınan verilere bakılırsa, abonenin enerjisi 4 aydır kesik değildir, geçmiş tarihlerde günlük elektrik tüketimi mevcut olduğu benzer biçimde ziyaret ettiğiniz 23 Nisan Cumartesi günü de elektrik tüketimi mevcuttur.”

enerji-ve-tabii-kaynaklar-bakanligindan-kilicdaroglunun-23-nisanda-ziyaret-ettigi-eve-iliskin-aciklama-_9022_dhaphoto3

BAKANLIK PAYLAŞTI

Öte taraftan, Bakanlığın Twitter hesabından paylaşılan açıklamada da akıllı sayaçların, elektrik tüketim ve kesinti bilgilerini hafızasında muhafaza etmiş olduğu anımsatıldı.

enerji-ve-tabii-kaynaklar-bakanligindan-kilicdaroglunun-23-nisanda-ziyaret-ettigi-eve-iliskin-aciklama-_9022_dhaphoto2
Açıklamada, söz mevzusu abonenin sayacına ilişik tüketim bilgilerinin Bakanlığın talebi üstüne ilgili dağıtım şirketi tarafınca tespit edilerek kayıt altına alındığı ifade edildi. (AA-DHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Erdoğan ile müzakere sürecini görüştükErdoğan ile görüşme sürecini görüştük
Vakalar arttı, yeniden kapanma endişesi rafları boşalttıVakalar arttı, tekrardan kapanma endişesi rafları boşalttı
'Tüm anketlerde önde teklifimiz...'‘Tüm anketlerde önde teklifimiz…’YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir