Bakan Karaismailoğlu’ndan metrobüs kazası açıklaması! “Liyakatsiz kadrolar erişince…”

10.09.2022
Bakan Karaismailoğlu’ndan metrobüs kazası açıklaması! “Liyakatsiz kadrolar erişince…”


Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul Avcılar’daki metrobüs kazasına ilişkin açıklamalarda bulunmuş oldu. Bakan Karaismailoğlu, “Liyakatsiz kadrolar iş başına ulaştıktan sonra bu tür kazalar yaşamaya başladık” diye konuştu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nın başlatmış olduğu Yüz Yüze 100 Gün programı kapsamında Sancaktepe’de sivil cemiyet kurumlarının temsilcileri ile buluştu. Bakan Karaismailoğlu programda konuşma yapmış oldu.

“TRAFİK KAZALARINI YÜZDE 80 ORANINDA AZALTTIK”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Trafik kazalarını yüzde 80 oranında azalttık. Bu yapılmış olan bölünmüş yollar yardımıyla her yıl tam 9 bin 500 vatandaşımızın canını kurtarıyoruz. Son 20 yıl içinde bakanlık olarak 183 milyar dolarlık yatırım yaptık. Türk Lirası olarak da söylersek 1 trilyon 600 milyar liralık yatırım yaptık. İstanbul-İzmir otoyolu, 8 saat 30 dakika devam eden seyahat bugün 3 saat 30 dakikaya düştü. Kısalan yollar yardımıyla 1 milyar litre tutum sağlıyoruz her yıl.” dedi.

z

“LİYAKATSİZ KADROLAR İŞ BAŞINA GELDİKTEN SONRA BU TÜR KAZALAR YAŞAMAYA BAŞLADIK”

Bakan Karaismailoğlu, “Mahalli yönetimlerin en mühim görevi, kaliteli,güvenli, ekonomik toplu taşıma sistemi kurmaktır. İstanbul’un mühim akslarından, ana damarlarından biri de metrobüs hattı. Birazcık ilkin Avcılar’da 4 metrobüsün karıştığı bir kaza oldu. Yaralananlara acil şifalar arzuluyorum inşallah bu şekilde bir kaza tekerrür etmez fakat maalasef bu kaza daha ilkin, günlerdir seyrettiğimiz bazı şeylerin İstanbul’da bulunduğunun habercisiydi bu kazalar. Yönetimdekiler akıllarını başlarına alırlar, eksikler belli yapılmayanlar da belli. Liyakatsiz kadrolar iş başına ulaştıktan sonra bu tür kazalar yaşamaya başladık” diye konuştu. (DHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Kılıçdaroğlu'ndan net mesaj: Gözünün yaşına bakmamKılıçdaroğlu’ndan net bildiri: Gözünün yaşına bakmam
Kırmızı bültenle aranıyordu! Suç örgütü lideri İstanbul'da öldürüldüKırmızı bültenle aranıyordu! Kabahat örgütü lideri İstanbul’da öldürüldü
Böylesi görülmedi: Arap turist denizde kolyesini kaybetti, bulmak için iş makinesi kiraladı! Değeri dudak uçuklattıBöylesi görülmedi: Arap gezgin denizde kolyesini yitirdi, bulmak için iş makinesi kiraladı! Kıymeti dudak uçuklattıYAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.