Bakan Karaismailoğlu’ndan ‘motorcu dostu bariyer’ açıklaması: Fazlaca daha artırmamız gerekiyor

11.04.2022
Bakan Karaismailoğlu’ndan ‘motorcu dostu bariyer’ açıklaması: Fazlaca daha artırmamız gerekiyor


Türkiye Motosiklet Platformu’nca düzenlenen “Katil Bariyer İstemiyoruz” etkinliğine Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu ve oldukça sayıda platform üyesi katıldı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, etkinlikte yapmış olduğu konuşmada, geçen hafta motosiklet kazasında yaşamını kaybeden gazeteci Rauf Gerz’e Tanrı’tan rahmet, motorcu dostlarına ve basın camiasına başsağlığı diledi.

“BU BİZE DERS OLSUN”

Bu tür kazaların tekrar olmamasını temenni eden Karaismailoğlu, “Bu kazaların olmaması için de çalışmamız gerekiyor. Bu bizlere ders olsun. İnşallah bu şekilde bir kazayla tekrar karşılaşmayız.” ifadelerini kullandı.

Trafiğin şuur ve dikkat istediğini vurgulayan Karaismailoğlu, bu bilinci ve dikkati sağlamak için her türlü eğitime, platforma ve etkinliklere destek vereceklerini bildirdi.

“ÇOK DAHA ARTIRMAMIZ GEREKİYOR”

Karaismailoğlu , motorcu ve motorcu dostu kardeşlerin görüşlerinin kendileri için oldukça kıymetli bulunduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

“Trafikte teker sayısının fazla olması hiçbir araca öncelik, imtiyaz sağlamaz. 2 teker üstünde trafikte olan cesaretli kardeşlerimizi daima desteklememiz gerekiyor. Bilhassa büyük araçların, kör noktalarına yönelik olan aynalarını artırmaları gerekiyor. Trafikte tüm sürücülere ve tüm taşıtlara saygılı olmaları gerekiyor.

Ulaştırma Bakanlığı olarak işletmesinde bulunduğumuz tüm yollarda, motorcu dostu bariyerler uygulamasını tamamlayana kadar çalışmamız bitmeyecek. Bugüne dek 14 bin metreye yakın motorcu dostu bariyer uyguladık ve arazide kullanımını gerçekleştirdik. Bu yıl da 40 bin metreye kadar planlamıştık fakat anlaşılıyor ki oldukça oldukça daha artırmamız gerekiyor.”

Karaismailoğlu, motorcu dernekleri, platformları ile devamlı istişare halinde olduklarını belirterek, motorcu dostu bariyerlerin ilk olarak uygulanacağı bölgeler mevzusunda motorcuların görüş ve isteklerini dikkate alacaklarını söylemiş oldu.

SOFUOĞLU: BUGÜN HAYALİMİZ GERÇEKLEŞTİ

AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu da etkinlik alanına motosikletiyle geldiğini, yolda gözünün hep bariyerlere takıldığını açıkladı.

Bariyerlerin güvenlik sebebi öne sürülerek yapılsa da trafikte oldukça fakat oldukça motosikletçinin yaşamını kaybetmesine niçin bulunduğunu belirten Sofuoğlu, “Motorcular olarak en büyük derdimiz bu bariyerler. Mevcut bariyerlere ek bir bariyer yaparak bu problemi giderebiliriz.” dedi.

Otomobil sürücülerinin motorculara daha saygılı olmasını rica ettiğini aktaran Sofuoğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu’nun “motorcu dostu” bariyer mevzusunda oldukça ilgili olmasının tüm motorcuları oldukça mutlu ettiğini açıkladı.

Türkiye Motosiklet Platformu Başkanı Zafer Fatih Özsoy ise Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun, aralarında bulunarak destek vermesiyle senelerdir bekledikleri hayallerinin gerçekleştiğini kaydetti.

Bakan Karaismailoğlu’nun “motorcu dostu bariyer uygulamasının artırılacağının” müjdesini vermesinin kendilerini oldukça mutlu ettiğini dile getiren Özsoy, bundan sonrasında evlatların güvenli yollarda sürüş yapacağını söylemiş oldu.

Konuşmaların peşinden Karaismailoğlu, etkinlik alanından Kenan Sofuoğlu’nun sürücüsü olduğu motora binerek ayrıldı.

Kaynak: AA

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Canlı yayında duyurdu! 'İYİ Parti'nin adayı hazır'Canlı yayında duyurdu! ‘İYİ Parti’nin talibi hazır’
'Ramazan ayında alkol içemezsiniz' kavgası!‘Ramazan ayında alkol içemezsiniz’ kavgası!
Adana'dan acı haber: 2 asker şehit, 3 yaralıAdana’dan acı haber: 2 asker şehit, 3 yaralıYAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.