Bakan Mahmur Özer: Öğrenme kayıplarını telafi edeceğiz

10.03.2022
Bakan Mahmur Özer: Öğrenme kayıplarını telafi edeceğizBakan Özer, koronavirüs sebebiyle 1 buçuk yıl aradan sonrasında karşı karşıya eğitime devam edildiğini söyleyerek, “Öğrenme kayıplarını, psikososyal sıkıntıları telafi ederek tamamlayacağız” dedi.


Bakan Mahmur Özer: Öğrenme kayıplarını telafi edeceğiz

Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, programları kapsamında Trabzon’a geldi. Bakan Özer, Trabzon Valiliği ziyaretinde gazetecilere yapmış olduğu açıklamada, eğitim öğretime yönelik açıklamalarda bulunmuş oldu.

Eğitim öğretimde birinci devrin asla kesintiye uğramadığını ve karşı karşıya eğitimi devam ettirdiklerini anımsatan Bakan Özer, şu açıklamalarda bulunmuş oldu:

“Şubatta ikinci dönemimiz başladı, gene aynı kararlıkla karşı karşıya eğitime devam ettik. 2 Mart’ta Sıhhat Bakanlığımız ve Sıhhat Bilim Kurulu yeni bir karar deklare etti, artık ikimiz de aynı sonucu okullarımıza adapte ettik. 2 Mart zamanı itibarıyla okulların bahçesinde talebe, öğretmen ve yönetimsel personelimizin maske kullanım zorunluluğunu kaldırdık. Yalnız okul içinde öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, yönetimsel personelimiz maske kullanmaya devam ediyor.”

“ÖĞRENME KAYIPLARINI, PSİKOSOSYAL SIKINTILARI TELAFİ EDEREK TAMAMLAYACAĞIZ”

Özer, uzun aradan sonrasında toplumsal etkinliklerin yapılmasına izin verdiklerini de belirterek, şu değerlendirmede bulunmuş oldu:

“Gene bildiğiniz benzer biçimde 6 Eylül tarihinden itibaren olay çıkması durumunda sınıflarda karşı karşıya eğitime ara veriyorduk. Bu uygulamayı da 2 Mart zamanı itibarıyla kaldırdık ve artık 855 bin sınıfımızda hiçbir sınıfımız karşı karşıya eğitime ara vermeden inşallah bu süreci tamamlayacaklar. Yalnız Kovid olan öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz kendilerini izole edecekler, 7 gün aradan sonrasında da kaldıkları yerden karşı karşıya eğitime devam edecekler. Eğer 7 günü beklemezlerse 5 gün içinde PCR yaptırmaları durumunda netice negatif çıkarsa karşı karşıya eğitime devam edecekler. İnşallah bu süreci bir taraftan karşı karşıya eğitime devam ederken bir taraftan da 1,5 yıl aranın getirmiş olduğu öğrenme kayıplarını, psikososyal sıkıntıları telafi ederek tamamlayacağız.

Bakan Mahmur Özer: Öğrenme kayıplarını telafi edeceğiz ViDEO

Bakan Mahmur Özer: Öğrenme kayıplarını telafi edeceğiz #1

“ÖĞRETMENLERİMİZ BÜYÜK FEDAKARLIK GÖSTERDİLER”

Bu süreçte hakikaten öğretmenlerimiz büyük fedakarlık gösterdiler. Maskeyle ders anlattılar, aşılanma oranları Türkiye’de örnek teşkil etti. Ben bu vesileyle Trabzon’dan da öğretmenlerimize oldukça teşekkür ederim.”

Sahada olduklarını, illeri gezdiklerini, eğitimin gelmiş olduğu noktayı detaylı şekilde değerlendirdiklerini vurgulayan Özer, “Bugün de uzun yıllarımı geçirdiğim, yüksek lisans ve doktoramı yapmış olduğum Trabzon’dayız. Hakikaten büyük bir mutluluk duyuyorum Trabzon’da olmaktan. Aslen gecikmiş bir ziyaret.” ifadelerini kullandı.

Bakan Mahmur Özer: Öğrenme kayıplarını telafi edeceğiz #2

Bakan Özer, Trabzon’da eğitimde daima güzel haberler aldıklarına işaret ederek, şunları belirtti:

“Hakikaten geldiği nokta oldukça sevindirici. Bugün Valimiz, milletvekillerimiz, Belediye Başkanımız, İl Başkanımız, İl Ulusal Eğitim Müdürümüz, ilçe ulusal eğitim müdürlerimizle Trabzon’un eğitimde gelmiş olduğu noktayı hep beraber değerlendireceğiz. Bilhassa mevcut durumdan oldukça daha iyi noktaya gelmesi, standardını çoğaltması için gereksinim duyduğu ne var ise inşallah onları da masaya yatıracağız ve ümit ediyorum ki değerlendirme toplantısından sonrasında sizlere oldukça güzel müjdeli haberler vereceğiz.”

Ziyarette Bakan Özer’e, AK Parti Trabzon Milletvekilleri Muhammet Balta, Salih Cora ve Bahar Ayvazoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ile AK Parti İl Başkanı Sezgin Mumcu birlikte rol aldı.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

UYARI : İnternet sitemizde yer alan tüm bilgi, haber, yazı ve yorumlar genel bilgilendirme amaçlı olup doktor muayenesi, teşhis ve tıbbi tedavi yerine geçmez. Sitemizde yer alan bilgileri uygulamadan önce mutlaka konusunda uzman bir doktora danışmalısınız. Her bireyin metabolik yapısı farklı olduğu için sitemizde verilen bilgiler sizin metabolik yapınıza ve/veya hastalığınızın tedavisine uygun olmayabilir ve size uygun olmayan bir uygulama sonucu sağlığınız bozulabilir. Siteyi ziyaret eden ziyaretçilerin ve üyelerin; konusunda uzman bir doktorun görüşünü almadan ve sağlık kontrolünden geçmeden sitede yer alan bilgileri uygulamaları halinde doğabilecek sağlık sorunlarından Webhane.Com sitesi sorumlu değildir. deneme bonusu veren siteler