Bakan Asil’dan Kılıçdaroğlu’na ‘göçmen’ yanıtı: Biz bunu senelerdir söylüyoruz

10.05.2022
Bakan Asil’dan Kılıçdaroğlu’na ‘göçmen’ yanıtı: Biz bunu senelerdir söylüyoruz


TBMM’deki grup toplantısında İçişleri Bakanı Süleyman Asil’yu eleştiren Kemal Kılıçdaroğlu,”16 Aralık 2013’den bir süre sonrasında bu anlaşmayı AB ile imzaladılar. Sığınmacılar için Türkiye artık Avrupa’nın hapishanesi olacak, o hale getirdiler. İçişleri Bakanı geçen gün izahat yapıyor. ‘AB Türkiye’nin göçmen deposu olmasını istiyor’ diyor. Iyi sabahlar beyefendi iyi sabahlar. Geri Kabul Anlaşması başımıza bela oldu diye niçin söyleyemiyorsun?” ifadelerini kullanmıştı.

SOSYAL MEDYADAN YANIT

Bakan Asil da toplumsal medya hesabından, “Elçilerin ve HDPKK’nın yed-i emini Kılıçdaroğlu; ‘Türkiye AB’nin göçmen deposu değildir’ dediğimiz için bizlere ‘Iyi sabahlar’ demiş. Aslolan sana ‘Iyi sabahlar’. Biz bunu senelerden beri söylüyoruz. Biz bunu derken; “PYD Terör Örgütü değildir” diyordun. Sizin dediklerinizi yazsak makina yanar.” sözleriyle karşılık verdi. Bakan Asil paylaşımında eski yapmış olduğu açıklamalarında yer almış olduğu ekran görüntülerini de paylaştı.

soss

Bakan Asil’nun paylaşmış olduğu ekran görüntüleri:

FSabqXvXEAA6sS3

FSabpJuXsAIkDwq

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Kazakistan'la 15 anlaşma imzalandı!Kazakistan’la 15 antak kalma imzalandı!
Kabine sonrası Erdoğan'dan 'konut' müjdesi!Kabine sonrası Erdoğan’dan ‘konut’ müjdesi!
Ayasofya Camii'nde  tarihi su haznesi ayakkabılık oldu! Ayasofya Camii’nde zamanı su haznesi ayakkabılık oldu!YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.