Bakan Asil’dan sert sözler! “10 tane yuvarlak masanın çevresinde bir araya gelseniz de…”

14.02.2022
Bakan Asil’dan sert sözler! “10 tane yuvarlak masanın çevresinde bir araya gelseniz de…”


İçişleri Bakanı Süleyman Asil, Samsun’da AK Parti il yönetimi ve teşkilat üyeleri ile kahvaltıda bir araya geldi. Bakan Asil, hemen sonra Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi’nde düzenlenen AK Parti Samsun İl Danışma Meclisi Toplantısı’na katıldı.

‘COĞRAFYAMIZIN ÖNCELİĞİ ÖNCE İNSANDIR’

Görüşmede konuşan Bakan Asil şunları kaydetti:

“Bilmenizi isterim ki; Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu strateji, Türkiye’nin yönettiği strateji, ülkemizi ayakta tutmaktadır. Salgın periyodunu geçirdik hiçbir ülkeden hiçbir destek görmedik. Aşıyı ürettiler ve insanların ölmesini beklediler. Aşıyı vermediler, kıskandılar, imtina ettiler. Aşıyı bir güç olarak kullanmaya çalıştılar. Devamlı para hesabı yaptılar. ‘Iyi mi para kazanırız’ diye yaptılar. Dünyadan paralar topladılar, topladıklarının yüzde 50’sini yüzde 60’ını kendi yöneticilerine verdiler. Bu tarz şeyleri görmüyor muyuz? Hayır görüyoruz, suratlarına söylüyoruz. Anlatmaya de devam edeceğiz. Sınırlarımızdaki olan meseleleri yalnız bizim meselemiz olarak gördüler. Oradaki insanların hizmete, adalete, sağlığa olan gereksinimlerine rağmen hiçbir şey yapmadılar. Hiçbir çözüm ortaya koymadılar. Afganistan’da işin başından itibaren evlatlarımız orada. Bu coğrafyanın önceliği ilkin insandır, ilkin insan.”

‘BAŞINIZ MİNARELER KADAR DİK OLSUN’

Partililerine ‘Ey dava dostlarım’ diyerek seslenen Bakan Asil, sözlerine şöyleki devam etti:

“20 senedir tüm dünyanın, kızanların da takip edenlerin de hayranlıkla izlediği bir davayı yürütüyorsunuz. Tanrı’ınızı severseniz, başınız minareler kadar dik olsun. Ve gene buraya Sayın Başkanımız çağrı ettiğinde, bir tek şey için geldim; burada büyük bir devrim gerçekleşti. Bir tek yollar yapmadınız, yalnız barajlar yapmadınız, yalnız kent hastaneleri yapmadınız, yalnız statlar ve spor tesisleri yapmadınız. Bunlar yapılabilir. Sizler bir zihniyet devrimi gerçekleştirdiniz. Bu devrim bilesiniz ki; yalnız Anadolu coğrafyasına ilişkin bir devrim değildir. İçişleri Bakanı olarak dünyada şu an 123 ülkeyle temas halindeyiz. Dünyada varlıklı ülkeler var, orta ülkeler var ve fukara ülkeler var. Varlıklı ülkeler, oldukça uzun senelerden beri bu ülkeleri sömürdüler. Dikkat edin, batının altı yoksul. Doğunun üstü yoksul. Batının üstü varlıklı, doğunun altı yoksul. Senelerdir sömürüyorlar. Alt ve orta gelir sınıfındaki tüm ülkeleri sömürüyorlar.”

‘AK PARTİ ANADOLU COĞRAFYASINA IŞIK SAÇIYOR’

Recep Tayyip Erdoğan’ın bir dünya lideri bulunduğunu belirten Asil, “Dünyada bir enerji krizi var. Avrupa ülkeleri, enerjiyi ‘Rusya’dan mı alalım, İran’dan mı alalım?’ diye düşündüler. Hiçbir çözüm önerisi ortaya koyamadılar. Şu sebeple basiretsizler, vizyonsuzlar, yönsüzler. Şu sebeple artık ne yapacaklarını şaşırmış durumdalar. Tüm bunların getirmiş olduğu ekonomik bir kriz var. Bu problemi hepimiz yaşıyor. Organik gaz, elektrik, her şey almış başını gitmiş. Kim ne hayata geçirmeye, ne üretmeye çalışıyor? AK Parti tam zamanında dünyanın içine, bu ülkeyi ve Anadolu coğrafyasına ışık saçıyor. Hem de kuvvetli bir liderle. Tecrübeli bir liderle. Dünyayı avucunun içi şeklinde bilen bir liderle. Hangi taşın nerede olacağını ve nereye konulacağını bilen bir liderle. Kime, hangi hareketi ne şekilde yapılacağını bilen bir liderle. Avrupa’dan, ABD’dan bizlere yüklenmelerinin bir tek sebebi var; ‘Eğer bunlar 2023’ten sonrasında Türkiye’yi yönetmeye devam ederlerse, ‘Eyvah biz yandık’ korkusudur. O korkularıyla onları yüzleştirmek bizim boynumuzun borcudur” diye konuştu.

‘ŞİMDİ DE DIŞARIDAN SALDIRIYORLAR

Bakan Asil “Geçmişte, değerlerimize ve aile yapımıza yönelik içeriden yaptıkları saldırıları şimdi de dışarıdan hayata geçirmeye çalışıyorlar. Ben İçişleri Bakanı’yım. Hangi sivil cemiyet örgütlerine, hangi yardımları yaptıklarını bilmiyor muyum? On milyon dolarlarca. Neymiş? Erkeklerle erkekler evlensin, hanımlarla hanımefendiler evlensin. Yuvarlak masa değil; 10 tane yuvarlak masanın çevresinde bir araya gelseniz de bu millet size olanak vermeyecek” dedi.

(DHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Genel Başkan sahnede rock şarkısı söylediGenel Başkan sahnede rock şarkısı söylemiş oldu
Sosyal medyayı ayağa kaldıran görüntü! Valilik harekete geçtiToplumsal medyayı ayağa kaldıran görüntü! Valilik harekete geçti
Son Dakika: Bakan Çavuşoğlu'ndan Rusya-Ukrayna krizindeki son duruma ilişkin açıklama! "Böyle bir işgale kalkışırsa doğru olmaz"Son Dakika: Bakan Çavuşoğlu’ndan Rusya-Ukrayna krizindeki son duruma ilişkin izahat! “Bu şekilde bir işgale kalkışırsa doğru olmaz”YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.