Bakan Varank deklare etti: Togg ne süre satışa çıkacak?

03.02.2022
Bakan Varank deklare etti: Togg ne süre satışa çıkacak?


Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Prof. Dr. Burhanettin Duran ile Kriter Dergisi’nde bir söyleşi gerçekleştirmiş oldu. Türkiye’nin Ulusal Teknoloji Hamlesi vizyonu kapsamında attığı adımların önemine değinen Varank, ABD’de Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES) sahneye çıkan Togg hakkında da yeni açıklama yapmış oldu.

“Ulusal Teknoloji Hamlesi, Türkiye’nin ekonomik ve teknolojik bağımsızlığını temin edecek yegane vizyondur” diyen Mustafa Varank, Türkiye’yi teknoloji ve sanayi alanında küresel bir adam oyuncu haline getirmek için var gücüyle çalıştıklarını belirtti. Varank, her insanoğlunun merak etmiş olduğu “Togg ne süre satışa çıkacak?” sorusunu da cevapladı.

Togg’dan elektrikli araç yangını ve kazalarında ilk müdahale eğitimi!


Togg’dan elektrikli araç yangını ve kazalarında ilk müdahale eğitimi!

CES 2022’de dikkatleri üzerine çeken TOGG, kısa süre ilkin KOBİTEM’e elektrikli otomobillerde ilk müdahale temalı detaylı bir eğitim verdi.

Togg, 2022’nin son çeyreğinde üretim bandından inecek

Mustafa Varank, Kriter Dergisi’ndeki söyleşisinde Togg’un Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES) sergilenmesini Türkiye’nin televizyonlardan takip ettiğini hatırlattı. Varank ek olarak devletimizde ve küresel medyada gösterilen haber ver yorumların, Togg’un verdiği verdiği mesajların yerine ulaştığını ve küresel oyuncu olarak saygı uyandırdığını dile getirdi.

Togg’un CES fuarında sergilenen aracı

Yerli otomobil Togg’un piyasaya çıkacak ilk modelinin seri üretimine yönelik çalışmaların hızlıca devam ettiğini ifade eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, “Gemlik’te üst yapı inşaatı tamamlanmak suretiyle olan tesislerinde üretim hatlarının montajı başladı. Boyahane benzer şekilde tehlikeli netice önemdeki birimlerinde ise sona yaklaşıldı” bilgisini paylaştı.

Togg Gemlik Tesisleri’nin, tamamlandığında Avrupa’nın en temizi olma özelliği taşıyacağını kaydeden Mustafa Varank, “Togg ne süre satışa çıkacak?” sorusu üzerine 2023’ün ilk çeyreğine işaret ederek şu bilgileri aktardı:

İlk seri üretim aracın 2022 yılının son çeyreğinde üretim bandından inmesi planlanıyor. Homologasyon olarak adlandırılan teknik yeterlilik süreçlerinin de tamamlanmasından sonrasında doğuştan elektrikli C segmentindeki SUV araç 2023’ün ilk çeyreğinde ticari olarak satışa çıkar.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, Togg hakkında meydana getirilen eleştirilere de dikkat çekti. “Eleştirilere bakıldığında çoğunun yanlış ya da tamamlanmamış bilgiden kaynaklandığını görüyoruz” diyen Varank; marka projelerini hayata geçirdikçe, Togg’un “Akıllı Aygıt” olarak isimlendirdiği elektrikli, ağa bağlı yeni nesil araçlar yollarda görülmeye başlandıkça, bu eleştirilerin de yerini takdir ve beğeniye bırakacağına inandığını belirtti.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.