Bakırköy Belediyesinde bırakım sürüyor! Kemal Kılıçdaroğlu işçilerle görüştü… “Problemi çözeceğini söylemiş oldu”

07.01.2022
Bakırköy Belediyesinde bırakım sürüyor! Kemal Kılıçdaroğlu işçilerle görüştü… “Problemi çözeceğini söylemiş oldu”


Toplu iş sözleşmesi döneminde hak gaspına uğradığını iddia eden Bakırköy Belediyesinde çalışan işçilerin grevi sürüyor…

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Beylikdüzü Belediyesi Toplu Açılış ve Temel Atma Töreni’ne katıldı. Beylikdüzü’ndeki merasim alanına toplu iş sözleşmesi döneminde hak gaspı yaşadıklarını iddia ederek bırakım başlatan Bakırköy Belediyesi’nde çalışan işçiler de geldi. İşçiler, Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşme talebinde bulunmuş oldu. Kemal Kılıçdaroğlu, programda konuştuktan sonrasında işçilerin görüşme talebi kabul edildi. Kemal Kılıçdaroğlu ile işçiler adına Belediye İş Sendikası 2 No’lu Şube Başkanı Cenk Doğan görüştü.

“SAYIN BAŞKAN NOT ALARAK OLAYI ÇÖZECEĞİNİ SÖYLEDİ”

Belediye İş Sendikası 2 No’lu Şube Başkanı Cenk Doğan görüşmenin peşinden yapmış olduğu açıklamada, “75 gündür grevdeyiz. 25 Ekim’de greve çıktık. Bugün sayın Kılıçdaroğlu’nun katılmış olduğu bir programda kendisine yaşananları aktardık. Kendisi problemi çözeceğini söylemiş oldu. Sayın başkan not alarak vakası çözeceğini söylemiş oldu. Bakırköy Belediye Başkanı’nı yanına çağırıp problemi çözeceğini belirtti” dedi.

UZUN SÜREDİR GREVDEYDİLER

Bakırköy Belediyesi’nde çalışan işçiler, toplu iş sözleşmesi döneminde hak gaspı yaşadıklarını iddia ederek bırakım başlatmışlardı. Bakırköy Belediyesi’nde Türk-İş’e bağlı Belediye-İş Sendikası ile yürütülen toplu iş sözleşmesi görüşmelerinden netice çıkmamasına karşı işçiler 75 gündür bırakım yapıyorlardı.

(DHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Koronavirüste kapanma yok, ek önlem var! 100 bin vaka bekleniyor…Koronavirüste kapanma yok, ek tedbir var! 100 bin olay umut ediliyor…
Kesintisiz bir gece uykusu için yeni Orkid Ultra Gece Extra PlusKesintisiz bir gece uykusu için yeni Orkid Ultra Gece Extra Plus
CHP lideri Kılıçdaroğlu: Daha büyük zamlar gelecekCHP lideri Kılıçdaroğlu: Daha büyük zamlar gelecekYAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.