Başarılı Bir Diyet İçin 5 Öneri

09.03.2021
Başarılı Bir Diyet İçin 5 Öneri

Başarılı bir diyet için 5 öneri; Kadınların pek çoğunun başladığı diyetleri devam ettiremediğini biliyor musunuz? Üstelik neredeyse her 10 kadının sekizi bu durumu yaşıyor. Evet, diyetleri sürdürmek pek kolay değil.. Ama elbette imkansız da değil. Uzmanlar, başlanan diyetleri sürdürebilmek için kadınlara ipuçları sunuyor:

Başarılı Bir Diyet İçin 5 Öneri

Diyetinizin Başarılı Olmasını Mı İstiyorsunuz?

1. Kendinizi ödüllendirin.

Diyet yaparken verdiğiniz her kilo için kendinize küçük bir hediye alın. İnanmayacaksınız belki ama aldığınız bir şal ya da bir bluz diyet motivasyonunuzu yükseltecektir.

2. Yeme isteğinizi sorgulayın.

Pek çok kadın kızdığında, üzüldüğünde ya da öfkeli olduğunda aklına hemen yemek yemek gelir. Acıktığınız zaman kendinize şu soruyu sorun: ‘Gerçekten acıktım mı?’ Yoksa psikolojik bir ihtiyaç ile mi yemek istiyorsunuz?

3. Hafta bir kez tartı yeter!

Diyet yaparken her gün tartılmaya gerek yoktur. Çünkü bu kadar çabuk kilo vermek mümkün değildir ve her gün tartılmak moralinizi bozabilir. Oysa moral, başarılı bir diyetin ilk şartıdır.

Başarılı Bir Diyet İçin 5 Öneri

Başarılı Bir Diyet İçin 5 Öneri

4. Su.. Diyetin vazgeçilmezi.

Su herkes için yaşam kaynağıdır. Fakat diyet esnasında su çok daha fazla önem kazanır. Diyet yaparken günde en az iki litre su içmeye özen gösterin. Böylece hem kan şekeriniz dengelenir hem de tokluk hissiniz artar.

5. Meyveleri kuru tüketin.

Pek çok kadının kilo verememe nedeni sürekli abur cubur tüketmek istemeleridir. Eğer bu isteğinizin önüne geçemiyorsanız yapmanız gereken şey kuru meyve tüketmektir. Özellikle küçük ambalajlar içinde çantanızda taşımak, pratik bir çözüm olabilir.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.