Başarılı Girişimci Acun Ilıcalı Kimdir? Acun Ilıcalı Hayatı ve Biyografisi

23.05.2020
Başarılı Girişimci Acun Ilıcalı Kimdir? Acun Ilıcalı Hayatı ve Biyografisi

1969 yılında Edirne’de doğan ve Türk televizyonlarında sıkça gördüğümüz yapımcı, aynı zamanda da sunucu olan Acun Ilıcalı’nın hayatı birçok kişi tarafından merak ediliyor. Bu nedenle de bu biyografimizde Acun Ilıcalı Kimdir? Sorusunu tüm ayrıntısı ile yanıtlayacağız.

Acun Ilıcalı Biyografisi

29 Mayıs 1969 Tarihinde Edirne’de dünyaya gelen Acun Ilıcalı, bir kardeş sahibidir. Babası Ergün Ilıcalı ve annesi İlknur Ilıcalı olan ünlü sunucu, Ömer Cenker adında bir abiye sahiptir. Babası müteahhitlik ile uğraşmıştır. Annesi ise üniversite eğitimini başarı ile tamamlamış bir müdürdür. İlk ve orta öğrenimini Erdine İstiklal İlköğretim Okulu’nda tamamlayan Acun Ilıcalı, Lise öğrenimine ise İstanbul’da bulunan Kadıköy Maarif Koleji’nde başlamıştır. Kadıköy Anadolu Lisesi’nde öğrenimini bitirdikten sonra İstanbul üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nü kazanan Acun Ilıcalı öğrenimini bitiremedi. Üniversite hayatında 7 yıl geçtikten sonra mezun olamadan üniversite öğrenimine son verilmiştir.

19 yaşına geldiğinde ise Seda Ilıcalı ile birlikte evlilik dünyasına katıldı. Bu evliliğinden de Banu adında bir kız çocuğu dünyaya gelmiştir. Kızının doğumundan yaklaşık 10 ay sonra annesini ve babasını trafik kazasında kaybetmiştir.

Acun Ilıcalı’nın Ticaret Hayatı Nasıl Başladı?

İlk ticaret girişimine 1995 yılında kot dükkanı açarak başlayan Acun Ilıcalı bu sektörde başarılı olamadı. Daha sonra Show Tv’de mail kontrolörü olarak çalışan İrfan Şahin ile tanışan Acun Ilıcalı, onun sayesinde İlker Yasin ile tanışmıştır. Bu tanışıklığın üzerine işe alınan Acun Ilıcalı, Fenerbahçeli olmasına rağmen Beşiktaş muhabiri olarak işe başladı. Muhabirlik zamanlarında oyuncularla sıkı ilişkiler geliştiren Acun Ilıcalı’nın yıldızı bir anda parladı. Bu parlamadan sonra Şansal Büyüka’nın ekibine transfer olan Acun Ilıcalı Televole furyasında gözde haline geldi.

Televoleye transfer olduktan sonra kendi adına program yapmaya başlayan Acun Ilıcalı dünyayı dolaştı. Daha sonra Acun Firarda adında bir program yaparak 105 ülke gezen Acun Ilıcalı, Dokun Bana ve Biri Bizi Gözetliyor programlarında da yer aldı. Bu programlarda yardımcı sunuculuk yapan Acun Ilıcalı, 2005 yılında Acun Medya adındaki şirketi kurdu. Şirketi kurmasının ardından birçok başarılı projenin altında imzası bulunan Acun Ilıcalı Survivor, O Ses Türkiye gibi birçok programında yapımcısı ve sunucusu olmuştur. Son yıllarda ise Tv8 televizyonunun sahibi olarak iş hayatına devam etmektedir.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.