Batum Gezilecek Yerler | 5 Harika Yer

06.07.2020
Batum Gezilecek Yerler | 5 Harika Yer

Batum gezilecek yerler açısından çok çeşitli bir kent. Eğer, bir Batum gezisi planlıyorsanız ve bir rehber arıyorsanız doğru yerdesiniz. Batum gezilecek yerler 2020 yılında da değişmedi. Kent içerisindeki dokular her geçen güzelleşiyor.

Batum, hemen Türkiye’nin hemen yanında bulunan Gürcistan’ın bir kenti olarak biliniyor. Karadeniz’in kıyısında olan ve son yıllarda büyük bir değişim görülen Batum, aynı zamanda büyük bir turizm merkezi olmuş durumda. Batum kentine her sene Artvin Sarp Sınır Kapısı’ndan 2 milyonu geçkin ziyaretçi geçiyor. Dilerseniz, daha fazla uzatmadan Batum gezi rehberi niteliğindeki listemize geçelim;

Batum  Gezi Rehberi

Batum gezi rehberi nitelğinde olan bu listede 5 tane gezilecek yer paylaşılacak .Buradaki yerlere gittiğinizde deneyimlerinizi yorum kısmından belirtebilirsiniz. Şimdiden iyi gezmeler. İşte, Batum’da gezilecek yerler

Avrupa Meydanı

Batum’da yeni binalar şöyle dursun 19.yüzyılda yapılmış olan tarihi dokulu binalarda bulunuyor. Buradaki binaların özelliği ise şu; eski zamanda yapılmasından dolayı eski sanabilirsiniz ancak öyle değil. Binalar, gayet modern bir yapıya sahip. Bu kentte liman olduğu için binalar restore edilmiş durumda. Eğer, fotoğraf çekmeyi ve tarihi evleri seviyorsanız mutlaka ziyaret edin derim.

Piazza Meydanı

Büyük kafeler ve otellerle çevrili müthiş bir mimariye sahip olan bu meydan da yerli halkında tercih ettiği bir yer. Vazha Orbeladze tarafından dizayn edilen bu meydan, farklı stilleri içinde barındırması ile insanların ilgi odağı olmuş durumda.

Argo Teleferiği

2012 yılında hizmete giren bu teleferik, 252 metre yükseklğinde ve 2.5 kilometre uzunluğunda. Bu teleferiğe bindiğiniz andan itibaren şehrin manzarası şöyle dursun, muhteşem Karadeniz manzarası ile de karşılaşabiliyorsunuz.

Ali ve Nino Heykeli

Asla Kavuşamayan Aşıklar Sonsuz aşkın sembolü olan bu ikonik simge, Gürcistan uyruklu sanatçı Tamara Kvesitadze tarafından yapılmış. Bu heykeller tek parça şeklinde birbirilerine gelip birleşebiliyor. Daha sonra ise her 10 dakikada bir uzaklaşıyor.

Chacha Kulesi

Ali ve Nino heykellerinin yanında olan ve Gürcistan’ın ulusal ruhu adına yapılmış olan Chacha Kulesi, İzmir Kulesi’ne çok benziyor.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.