Baykar kripto para çıkardı mı? Açıklama geldi

22.03.2022
Baykar kripto para çıkardı mı? Açıklama geldi


Ukrayna ve Rusya arasındaki harpte kullanılan Baykar Bayraktar TB2 İHA’larıyla dünya gündemine oturan Baykar Teknoloji, toplumsal medyada yeni bir kripto dolandırıcılığı uyarısı paylaştı. Şirketten gelen açıklamada, dolandırıcılara karşı dikkat edilmesi gerektiği açıklandı.

Selçuk Bayraktar ve Baykar Teknoloji’nin Twitter adreslerinden meydana getirilen yazılı bilgilendirmede, firmanın kripto dünyasında herhangi bir girişimi olmadığına dikkat çekildi. Baykar açıklamasında; kripto para, borsa ve benzeri yatırım alanlarında dolandırıcılara karşı uyardı.

Ukrayna’nın kullandığı Türk İHA’lar dünya basınında!


Ukrayna’nın kullandığı Türk İHA’lar dünya basınında!

Ukrayna-Rusya savaşı esnasında etken olarak kullanılan Baykar TB-2 İHA, dünya basınında geniş yer buluyor. İşte TB-2 için yazılan övgüler.

Baykar Teknoloji’den kripto dolandırıcılarına karşı uyarı

İnternette oluşturulmuş çeşitli web sitelerin tehlikeli olabileceğine vurgu icra eden Baykar, sözde kripto para girişimleriyle firmanın hiçbir bağlantısı olmadığının altını çizdi. Firmanın açıklamasında, “bayraktartb2.com” adlı sitenin gerçek olmadığı açıklandı.

Şirket, ulusal ve emsalsiz olarak geliştirilen İHA ve SİHA’ların dolandırıcıların ağına takıldığını dile getirdi. Baykar Teknoloji’nin toplumsal medya adreslerinden meydana getirilen kripto dolandırıcıları uyarı paylaşımında şu açıklamalara yer verildi:

İsim haklarımızı kullanarak oluşturulan ve tarafımıza ilişik olmayan kripto para, borsa ve benzeri yatırım alanlarındaki girişimlere dair mecburi açıklamamızdır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur!

İnternette ‘www.bayraktartb2.com’ adresi altında ve çeşitli toplumsal medya mecralarında aynı isim kullanılarak başlatılan sözde kripto para girişimi ile firmamızın hiçbir bağlantısı bulunmamaktadır. Tarafımıza ilişik adları kullanan girişimlerin hepsi hukuken sorunlu, bizleri seven ve güvenen insanları aldatmaya yöneliktir.”

Baykar Teknoloji’ye ilişkin dolandırıcılık girişimleri hem yerli hem de yabancı kaynaklardan yürütülüyor. TB2 ile dünya basınında yer kabul eden şirket, kamuoyunu Baykar kripto parası olmadığına dair uyardı.

Baykar şirketinden gelen yazılı açıklama sonrasında TB2 yada benzeri adları taşıyan kripto yatırım araçlarına karşı dikkatli olmanız gerektiğinizin altını çizelim.

Peki ya siz Baykar tarafınca kripto dolandırıcıları için meydana getirilen bu açıklama hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi SDN Forum‘da yada yorumlarda bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!
Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.