BDDK, temassız işlem limitini artırdı

22.01.2022
BDDK, temassız işlem limitini artırdıBDDK, salgın tedbirleri kapsamında temassız işlem limitinin 1 Şubat itibariyle 500 TL olacağını duyurdu.


BDDK, temassız işlem limitini artırdı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK), kartlı ödemelerde güncellemeye gitti.

BDDK’nın Türkiye Bankalar Birliği (TBB), Türkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB) ve Bankalararası Kart Merkezi’ne (BKM) yazı gönderdi.

TEMASSIZ İŞLEM LİMİTİ 500 TL OLACAK

Yazıda, koronavirüs salgınının Türkiye’de yayılımının önlenmesi amacıyla bankacılık sektöründe bazı tedbirlerin alındığı hatırlatıldı.

Daha ilkin 250 liraya çıkarılan kartlı ödemelerde temassız işlem limitinin 7 Mayıs 2021’de 350 lira olarak güncellendiği aktarılan yazıda, salgın vakalarının devam etmiş olduğu bu günlerde kartlı ödemelerde temassız işlem limitinin, 500 lira olarak tekrardan güncellenmesine karar vermiş olduğu bildirildi.

1 ŞUBAT’TAN İTİBAREN DEĞİŞİYOR

Uygulama, 1 Şubat’tan itibaren geçerli olacak.

BDDK, temassız işlem limitini artırdı #1

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.