Gövde aklı diye bir şey duydunuz mu? Dr. Fevzi Özgönül konu alıyor…

27.12.2021
Gövde aklı diye bir şey duydunuz mu? Dr. Fevzi Özgönül konu alıyor…


Beden aklı diye bir şey duydunuz mu? Dr. Fevzi Özgönül anlatıyor...

Her canlının yaşamını sürdürebilmesi, neslini devam ettirmesi için her hücresinden kaynaklanıp vücut bütününe yansıyan genetik koduna nazaran verdiği tepki ve davranışlar gövde aklı olarak tanımlanır.

Gövde aklı doğuştan vardır sonradan eğitimle kazanılamaz. Bir düşünün doğada ne kadar oldukca ve çeşitli canlı var ve tüm bu canlıların bir çoğunun doğumdan sonrasında onları kollayacak hayatta kalmalarına destek olacak bir anne, baba, yada yakınları yok. Onları hayatta tutan iyi mi bir güçtür zannediyorsunuz. İşte bu güç gövde aklıdır. Doğada gövde aklının işlemesi basittir. Beş duyu organını kullanarak canlıları yönlendirir. Örnek olarak koku duyusu ile yemeği ve tehlikeyi ayırabilir.

Kan kokusu bazı canlılar için çekince bazıları için yemektir. Siz asla kan kokusundan kaçan bir kaplan, kan kokusuna doğru koşan bir ceylan gördünüz mü? Bedenimiz de bulunan gövde aklını anlamaya başlayınca başta aşırı kiloluluk olmak suretiyle bir oldukca hastalığın da bizim yanlış algılamamızdan kaynaklandığını görmüş olacaksınız. Böylece hem hastAlıkların hem de aşırı kiloluluğun ne aşama kolay çözümü bulunduğunu anlayacaksınız.

Size buradan seneler süresince on binlerce hastamdan edindiğim tecrübeleri anlatmaya ve gövde aklını kullanmayı öğretmeye çalışacağım. Gövde aklınızı hafife almayın hafifleyin, Görüşmek suretiyle ve küçülmek suretiyle…

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.