Bekir Aksoy’un oyuncu eşi Nazife Aksoy tacize sessiz kalanlara isyan etti!

Nafize Aksoy, bir tiyatro sırasında yaşadığı taciz olayı sonrası sessiz kalanlara isyan etti. Bekir Aksoy’un eşi olan Nafize Aksoy, İstanbul …

26.09.2021
Bekir Aksoy’un oyuncu eşi Nazife Aksoy tacize sessiz kalanlara isyan etti!

Nafize Aksoy, bir tiyatro sırasında yaşadığı taciz olayı sonrası sessiz kalanlara isyan etti. Bekir Aksoy’un eşi olan Nafize Aksoy, İstanbul Şehir Tiyatroları’nda oyuncu olan Uğur Arda Aydın’ın tacizine uğramıştı. Dava açan çift, iki yıldır hukuk mücadelesi veriyor.

Yaklaşık iki buçuk yıl önce İstanbul Şehir Tiyatroları’nda oyunculuk yapan Nafize Aksoy, bir oyun sırasında oyuncu Uğur Arda Aydın, tarafından tacize uğradı. Hemen mahkemeye başvuran Aksoy, bu süreçte Bekir Aksoy ile evlendi. İlk çocuğuna hamile kalan oyuncu tüm süreci karakol, mahkeme salonlarında geçirdi.

Hukuk mücadelesini bırakmayan Aksoy’a en büyük desteği eşi verdi. Ancak diğer oyuncuların sessizliği oyuncu Nazife Aksoy’u hayal kırıklığına uğrattı. Aksoy, geçtiğimiz gün Sabah gazetesinde verdiği röportajda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda Uğur Arda Aydın’a tek kişilik oyun sergileme hakkı verildiğini duyurdu.

Nazife Aksoy, tacize uğradığı adamın bu hareketle onurlandırılmasını kabul edemediğini ifade etti. Mahkemede ise Aydın’ın genel davranışları dikkate alınarak yapacağı her hangi bir olayda ceza alacağı ortaya çıktı.

Çift, adeta İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı tiyatrolarda yapılan taciz olaylarının kutusunu açtı. Daha sonra oyuncu Mana Akyol’da yaşadığı taciz olayını ifşa etti.

ETİKETLER: , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.