Benzin ve motorine zam

02.02.2022
Benzin ve motorine zamBenzin ve motorin fiyatına zam yapılmış oldu. EPGİS, bu gece yarısından geçerli olmak suretiyle benzinin litresine 39, motorinin litresine 32 kuruş zam yapıldığını deklare etti.


Benzin ve motorine zam

Benzinin litre fiyatına gece yarısından geçerli olmak suretiyle 39, motorinin litre fiyatına ise 32 kuruş zam geldi.

ANKARA, İSTANBUL VE İZMİR’DE BENZİN FİYATLARI

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’ndan (EPGİS) alınan bilgiye bakılırsa, Ankara’da averaj 14,14 liradan satılan benzinin litre fiyatı 14,53 lira olacak.

Benzinin litresi İstanbul’da 14,07 liradan 14,46 liraya, İzmir’de 14,16 liradan 14,55 liraya çıkacak.

MOTORİNE NASIL YANSIYACAK?

Ek olarak, Ankara ve İzmir’de averaj 14,36 liradan satılan motorinin litre fiyatı, 14,68 lira olacak. Motorinin litresi İstanbul’da 14,29 liradan 14,61 liraya yükselecek.

DOLAR KURUNDAKİ DEĞİŞİKLİK BAZ ALINIYOR

Akaryakıt tutarları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının averajı ile dolar kurundaki değişimler baz alınarak rafineriler tarafınca hesaplanıyor.

ŞİRKETLER VE KENTLERE GÖRE DEĞİŞİYOR

Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti sebebiyle firmalar ve kentlere bakılırsa minik değişimler gösterebiliyor.

ETİKETLER: , ,
YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.