Beslenme rutinine eklemeniz ihtiyaç duyulan 8 sarı yiyecek

05.02.2022
Beslenme rutinine eklemeniz ihtiyaç duyulan 8 sarı yiyecekTabiat ananın bizlere sunmuş olduğu sonsuz besinler içinde C vitamini bakımından varlıklı olmasıyla malum sarı yiyecekleri beslenme rutinine eklemeye ne dersiniz?


Beslenme rutinine eklemeniz gereken 8 sarı yiyecek

Yediğiniz yiyeceklerin renklerine gore vücuda sağlamış olduğu farklılıkları daha ilkin duymuşsunuzdur. Kimisi kansere karşı koruyuculuğu ile kimisi ise kan yapıcı özelliğiyle beslenme rutinlerinin bir parçası haline geliyor.

Meyveler söz mevzusu olduğunda, sarı sebze ve meyveler C vitamini ve antioksidanlar açısından varlıklı oldukları için sağlığınız için daha faydalıdır. O halde sözü daha çok uzatmadan sarı yiyecekler listesine bir göz atalım;

Beslenme rutinine eklemeniz gereken 8 sarı yiyecek #1

1. MUZ

Muz tropikal bir ödüldür. Muz oldukça yönlüdür, kolayca bulunur ve tüketilmesi kolaydır. Bu ucuz süper besin, magnezyum, A vitamini, B, C ve potasyum benzer biçimde sağlığa yararlı birçok besine haizdir. Unutmamak gerekir ki, muz bağırsak dostu bir meyvedir ve aslına bakarsak, besinler açısından zengindir, enerjiyle doludur, sizi daha uzun süre tok tuttuğu ve açlığı giderdiği için zayıflamaya destek olabilir; bunların tümü kilo yitirilmesine niçin olabilir.

Beslenme rutinine eklemeniz gereken 8 sarı yiyecek #2

2. MANGO

Mangoların bir tek tadı değil, bununla birlikte size sunmuş olacağı oldukça sayıda sıhhat yararı vardır. C vitamini ve antioksidanlar, potasyum, A vitamini, rejim lifi ve bakır açısından zengindirler. Mango ek olarak, kilo vermek için mükemmel ve hatta cildiniz ve saçınız için harikadır.

Beslenme rutinine eklemeniz gereken 8 sarı yiyecek #3

3. SARI ELMA

Elmalar çoğu zaman kalorileri düşük ve lifleri yüksektir, sarı elmalar da değişik değildir. Ve bu yüzden kilo vermeyi desteklerler. Flavonoidlerin varlığı sebebiyle sarı elmalar kansere, bilhassa de akciğer kanserine karşı savaşmaya destek sunar.

Beslenme rutinine eklemeniz gereken 8 sarı yiyecek #4

4. ARMUT

Armutlar sulu ve tatlıdır. Çoğu zaman yıl süresince pazarlarda bulunurlar. Mükemmel bir C vitamini, bakır ve lif deposu olan armut, mükemmel bir enerji deposudur ve osteoporoz ve kalp hastalıkları dahil olmak suretiyle çeşitli sıhhat hastalıklarına karşı savaşabilir.

Beslenme rutinine eklemeniz gereken 8 sarı yiyecek #5

5. PAPAYA

Papaya, C ve A vitamini açısından varlıklı, düşük kalorili, sulu bir meyvedir. Astım önleme ve hatta kanser önleyici özellikler de dahil olmak suretiyle bir takım sıhhat yararına haizdir. Papaya ek olarak iyi bir folat, A vitamini, magnezyum, bakır, pantotenik asit, lif ve göz sağlığında koruyucu rol oynadığı kabul edilen kuvvetli antioksidanlar deposudur.

Beslenme rutinine eklemeniz gereken 8 sarı yiyecek #6

6. LİMON

Birçoğumuz limon suyunu kilo vermek yada metabolizma seviyemizi çoğaltmak için kullanıyoruz. Bu yüzden çoğumuz zayıflamaya destek olduğu gerçeğinin farkındayız. Bunun haricinde limon, vücudunuzdaki toksinleri atmaya, bağışıklık sisteminizi güçlendirmeye ve sindirime büyük seviyede destek olan C vitamini besinlerinin bir güç merkezidir. Kabuklarını atmayın, şundan dolayı antioksidanlar açısından da zengindir ve devasa yükseklikte C vitamini düzeyine haizdir.

Beslenme rutinine eklemeniz gereken 8 sarı yiyecek #7

7. ANANAS

Ananas tipik olarak sarı-altın rengindedir. Hidrasyon ve naturel şeker enerjisi için iyi bir su deposudur. Ananas, iştahınızı azaltan ve aşırı yemenizi önleyen iyi oranda magnezyum, potasyum, çözünür ve çözünmez lif ihtiva eder. Bununla beraber, cilt için çeşitli faydalar sağlayabilecek antioksidanlarla doludur.

Beslenme rutinine eklemeniz gereken 8 sarı yiyecek #8

8. SARI BİBER

Yeşil, kırmızı, turuncu ve sarı dolmalık biber, biber yada kırmızı biber ailesine aittir. Hepsi değişik tatlar ve gıda değerleridir. Sarı biber, yeşil olanlardan daha tatlı ve daha azca acıdır. Bağışıklık sisteminizi güçlendirmeye ve vücudunuzu hastalıklara karşı dirençli hale getirmeye destek olabilecek yüksek C vitamini ihtiva eder. Bununla beraber rejim lifi, protein, kalsiyum, folat, potasyum, fosfor ve karbonhidrat ihtiva eder.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.