Bethesda Launcher kapanıyor: Hesabınıza ne olacak?

22.02.2022
Bethesda Launcher kapanıyor: Hesabınıza ne olacak?


Fallout ve Elder Scrolls şeklinde dev yapımlarla karşımıza çıkan Bethesda, kısa sürede Xbox Game Studios’a satılmıştı. Gerçekleşen satın alımın peşinden Xbox ve PC platformları için Bethesda’dan parlak hamleler bekler olduk. Firmanın attığı yeni hamlelerden biri, kendi istemcilerini terk ederek Steam‘e geçiş yapmak oldu. Steam’den indirim kurnazlığını bitirecek karar! Popüler dijital oyun mağazası Steam, indirim kurallarını […]

Fallout ve Elder Scrolls şeklinde dev yapımlarla karşımıza çıkan Bethesda, kısa sürede Xbox Game Studios’a satılmıştı. Gerçekleşen satın alımın peşinden Xbox ve PC platformları için Bethesda’dan parlak hamleler bekler olduk. Firmanın attığı yeni hamlelerden biri, kendi istemcilerini terk ederek Steam‘e geçiş yapmak oldu.

Steam’den indirim kurnazlığını bitirecek karar!


Steam’den indirim kurnazlığını bitirecek karar!

Popüler dijital oyun mağazası Steam, indirim kurallarını değiştiriyor. Platformdaki feyk indirimlerin sonu gelecek.

Bethesda Launcher kullanıcıları Steam’e geçiş meydana getirecek

Firmanın yayınladığı blog yazısında, istemcinin artık rafa kaldırıldığı açıklandı. Bu rafa kaldırılma süreci birkaç aşamadan oluşacak, şu demek oluyor ki ilk etapta erişiminizi kaybetmeyeceksiniz. Yalnız gelecekte hesabınızdaki içeriklere erişebilmek istiyorsanız verilen talimatlar doğrultusunda verilerinizi Steam’e taşımalısınız.

Nisan ayının gelmesiyle Bethesda Launcher içeriğiniz Steam hesabınıza taşınabilecek. Bu etapta bir Steam hesabınız yoksa oluşturmanız gerekiyor. Oluşturduğunuz hesaba oyunlarınız, cüzdan verileriniz ve oyun kayıtlarınız şeklinde önemli veriler taşınacak. Hatta oyunlardaki online profiliniz dahi Steam hesabınıza eksiksiz şekilde taşınacak.

Bethesda Launcher ile sunulan bazı oyunlar

Bethesda’nın yayınladığı yazıda sürece dair İngilizce bir metin de bulunuyor. Sıkça sorulan sorular da bu sayfada yer edinmiş. Bu soruları incelediğimizde Bethesda’dan Steam’e geçişte size sorun yaratacak bir durum görmedik. Aslına bakarsan Steam, uzun senelerdir oyuncular tarafınca tercih ediliyor olmasıyla işlevsel bir platform halini almıştır. Bethesda Launcher’ın Steam’e geçirme olması, muhtemelen size hiçbir şey kaybettirmeyecek.

Eğer Bethesda Launcher kullanıcısıysanız nisan ayı vardığında sizin için göç başlamış olacak. O zamana kadar bir oyun oynamak isterseniz, daima yaptığınız şeklinde Bethesda’yı başlatabilirsiniz.

Kaynak: shiftdelete.net


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.