Beyaz Saray: ABD, Ukrayna’ya asker göndermeyecek

24.02.2022
Beyaz Saray: ABD, Ukrayna’ya asker göndermeyecekBeyaz Saray’dan meydana getirilen açıklamada, ABD’nin Rusya’ya sert ekonomik yaptırımlarla cevap vereceğini sadece Biden’ın hiçbir senaryoda Ukrayna’ya Amerikan askerlerini göndermeyeceği açıklandı.

Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, düzenlemiş olduğu günlük basın toplantısında Ukrayna mevzusunda yaşanmış olan son gelişimleri değerlendirdi.

Rusya’nın her an Ukrayna’yı işgal etme ihtimalinin devam ettiğini belirten Psaki, işgalin ne vakit olacağına ilişkin vakit veremeyeceklerini söylemiş oldu.

Psaki, Ukrayna’ya yönelik dün meydana getirilen siber saldırılar ile ilgili hemen hemen Rusya’yı suçlayamayacaklarını dile getirerek “Bu mevzuda Ukraynalı yetkililer ile yazışma halindeyiz.” ifadesini kullandı.

“BİDEN, AMERİKAN ASKERLERİNİ UKRAYNA’YA SAVAŞMAYA GÖNDERMEYECEK”

Gazetecilerin Rusya’nın Ukrayna’yı tamamen işgal etmesi durumunda ABD’nin ne yapacağı sorusu üstüne Psaki, “Daha kaç kere söyleyeceğim bilmiyorum fakat hiçbir durumda Biden Amerikan askerlerini Rusya ile savaşması için Ukrayna’ya göndermeyecek.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

“UKRAYNA’YA YARDIM SAĞLAMAYI SÜRDÜRECEĞİZ”

Psaki, Rusya’nın gerginliği tırmandırması durumunda ABD’nin Moskova’ya ağır yaptırımlar getirmeyi ve Ukrayna’ya yardım sağlamayı sürdüreceğinin altını çizerek “Rusya ile savaşmayacağız ya da askerlerimizi Rusya ile savaşması için Ukrayna’ya göndermeyeceğiz.” dedi.

Beyaz Saray: ABD, Ukrayna ya asker göndermeyecek #1

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.