Biden, ekibiyle Ukrayna-Rusya krizini ele alacak

22.01.2022
Biden, ekibiyle Ukrayna-Rusya krizini ele alacakBeyaz Saray Basın Sözcüsü Jen Psaki, ABD Başkanı Joe Biden’ın bu hafta sonu Camp David’de ulusal güvenlik ekibiyle beraber Ukrayna-Rusya krizini ele alacağını aktardı.


Biden, ekibiyle Ukrayna-Rusya krizini ele alacak

ABD, Rusya-Ukrayna krizi mevzusunda adımlar atmaya devam ediyor.

Beyaz Saray Basın Sözcüsü Jen Psaki günlük basın toplantısında yapmış olduğu açıklamada, ABD Başkanı Joe Biden’ın bu hafta sonu Camp David’de ulusal güvenlik ekibiyle Ukrayna-Rusya krizini ele almak ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmenin yararlı olup olamayacağını görüşmek suretiyle bir araya geleceğini aktardı.

“BAŞKAN LİDERLER ARASI ETKİLEŞİME AÇIK”

Psaki, “Bir sonraki adım olabilir de olmayabilir de. Ne süre ve ne şekilde olacağı mevzusunda size bir tahminde bulunamam. Fakat eğer bu tavsiye edilen ve etkili olacağını düşündüğümüz bir adımsa irdelemenin bu noktasında elbet Başkan daima liderler arası etkileşime açıktır.” dedi.

Psaki ek olarak, Camp David’deki toplantıya bazı katılımcılarının sanal olarak katılacağını deklare etti.

Biden, ekibiyle Ukrayna-Rusya krizini ele alacak #1

Biden, ekibiyle Ukrayna-Rusya krizini ele alacak #2

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.