“Biden, Rusya ve OPEC ülkelerine trilyonlarca dolar kazandırdı”

08.01.2022
“Biden, Rusya ve OPEC ülkelerine trilyonlarca dolar kazandırdı”ABD Başkanı Joe Biden’ın izlediği enerji politikasının, Rusya ve OPEC ülkelerine petrol ihracatından trilyonlarca dolar kazanma fırsatı sunmuş olduğu yorumu yapılmış oldu.


'Biden, Rusya ve OPEC ülkelerine trilyonlarca dolar kazandırdı'

Power the Future adlı haber sitesinde yer edinen analizde, Rusya ve OPEC’in petrol üretimini kademeli olarak artıracaklarını açıklamasının ABD’liler için fena haber olduğu kaydedildi.

“ABD’NİN YEŞİL GÜNDEMİ, RUSYA VE OPEC ĞLKELERİNE KAZANDIRDI”

Petrol üretimindeki yavaş artışın, ülkedeki yakıt fiyatlarını düşürmek için üretimin hızlandırılmasını isteyen Biden yönetimi için mesele yaratacağını yazan Power the Future, ABD’deki ‘yeşil gündemin’ mevcut haliyle Batı’nın ekonomik potansiyeline zarar verdiğinin, Rusya, İran ve Suudi Arabistan’a ise trilyonlarca dolar kazanma fırsatı sunduğunun altını çizdi.

'Biden, Rusya ve OPEC ülkelerine trilyonlarca dolar kazandırdı' #1

“SEÇMEN, BIDEN’IN POLİTİKALARINI HATIRLAYACAK”

“Başkan Biden’ın politikaları, fosil yakıtlar şeklinde güvenilir enerji kaynaklarına yönelik devam eden talebi ve ihtiyacı tertipli olarak görmezden gelen varsayımlara dayanıyor şeklinde görünüyor” denen analizde şu ifadelere yer verildi:

“Netice olarak, enerji için daha çok ödüyoruz ve daha da kötüsü, OPEC şeklinde gruplara ve Rusya şeklinde ülkelere ayrıcalık için para ödüyoruz. ABD’li seçmenler, bunu Kasım ayındaki seçimlerde muhtemelen hatırlayacaktır.”

'Biden, Rusya ve OPEC ülkelerine trilyonlarca dolar kazandırdı' #2

'Biden, Rusya ve OPEC ülkelerine trilyonlarca dolar kazandırdı' #3

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir