Biden’ı hedef aldı! Trump’ın yarım bıraktığı işi tamamlayacak

20.12.2021
Biden’ı hedef aldı! Trump’ın yarım bıraktığı işi tamamlayacak


Biden'ı hedef aldı! Trump'ın yarım bıraktığı işi tamamlayacak

ABD’nin eski Başkanı Donald Trump’ın kaçak göçle savaşım için Meksika sınırına yapmak istediği ve ABD Başkanı Joe Biden tarafınca yapımı durdurulan duvarı Texas eyaleti tekrardan inşa etmeye başladı. Texas eyaletinin Cumhuriyetçi Valisi Greg Abbott, Meksika sınırına duvar inşa etmeye başladıklarını duyurarak, duvarın ilk bölümünün açılışını gerçekleştirmiş oldu. Vali Abbott açılışta yapmış olduğu konuşmada, ABD Başkanı Joe Biden yönetiminin işini yapmadığı için Texas eyaletinin kendi duvarını inşa ettiğini beyan etti.

Texas, ABD’nin sınır güvenliğini koruyacak

Vali ek olarak, ABD’nin eski Başkanı Donald Trump’ın Meksika sınırına yapmak istediği duvarla aynı araç-gereç ve şekilleri kullanarak adeta bir kopyasını inşa ettiklerini ifade ederken, ülkede eşi görülmemiş bir girişimde bulunarak Texas eyaletinin yanı sıra ABD’nin de sınır güvenliğini koruyacaklarını belirtti.

Duvarın maliyeti eyalet bütçesi ve bağışlarla karşılanacak

İnşaatın maliyeti yalnız Texas eyaletinin bütçesi ve vatandaşlardan alınan bağışlar ile karşılanacağı bildirilirken, eyaletin bunun için minimum 1 milyar 50 milyon dolar bütçeye haiz olduğu açıklandı. Duvarın eyalete ilişik araziler ile bazı gönüllü vatandaşlar tarafınca bağışlanan arazilerin üstüne inşa edileceği açıklandı.

ETİKETLER: , , , ,
YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.