Bilim kurgu filmi değil gerçek: Görünmezlik pelerini ve yıldız kapıları!

23.04.2022
Bilim kurgu filmi değil gerçek: Görünmezlik pelerini ve yıldız kapıları!


ABD hükümetinde bilim kurgu filmlerinde görülen yıldız geçitleri ve görünmezlik pelerini ilgili belgeler ortaya çıktı. Mevzu, Gelişmiş Havacılık Tabanca Sistemi Uygulama Programı tarafınca araştırıldı. Müdafa İstihbarat Teşkilatı tarafınca da finanse edildi.

Ortaya çıkan raporda 1.600 sayfalık sunum, sözleşme, brifing ve notlar mevcut. Raporların haricinde ek olarak birçok başka belgenin de olduğu fakat şimdilik gizlendiği söylendi. Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

Yapay zeka cinayete teşebbüs etti: Sana zarar vermek istedim çünkü beni incittin!


Yapay zeka adam öldürmeye girişim etti: Sana zarar vermek istedim şundan dolayı beni incittin!

YouTube fenomeni, çocukluk imgesel olan mikrodalga fırına dil algoritması ekledi. Fakat bu girişim {{hiç de}} planlandığı benzer şekilde gitmedi!

Raporlar, bilim kurgu filminden çıkmış benzer şekilde!

Müdafa İstihbarat Teşkilatı, 2009 senesinde Müdafa Bakanı Yardımcısı’na bir nesneyi ve kendini gizlemeyi elde eden bir cihazdan bahsetmiş olduğu raporu yolladı. Rapor, görünmezlik pelerini (aracı) yapmanın fazlaca kuramsal araştırmalara dayandığından bahsediyor.

temsili görsel

Görünmezlik cihazıyla ilgili şu yorumlar da raporda mevcut:

Genel olarak, bu hızla hareket eden görünmezlik ve gizlenme alanının güzel bir nitel tanımıdır ve bu yeni değişen değişen teknolojinin ayrıntılarına dalmakla ilgilenen biri için iyi bir başlangıç ​​noktası olabilir. Görkemli gizleme cihazları imkansızdır şundan dolayı ışık hızının sonsuzluğa yaklaştığı malzemeler gerektirirler. Kusurlu gizleme cihazları yapılabilir. Bu tür cihazlar, uygun kavisli uzay geometrilerini uygulayacaktır.

Gelişmiş Havacılık Tabanca Sistemi Uygulama Programı 2010 yılı raporunda, uzay yolcularının Dünya yüzeyinin yakınında, Dünya’nın yörüngesinde ya da güneş sisteminin herhangi bir yerinde yıldız geçitleri hayal ediyor. Ek olarak yıldız geçidinden geçtikten sonrasında da solucan deliği boğazı ve 30 mil hızla hareketle saniyeler içinde uzaya geçmekten bahsediyor.

Solucan deliği tasarlamanın sonucunda bir zaman makinesi buluş etmenin oldukça kolay olduğu da anlatılıyor. Ek olarak raporun mevzuyla ilgili son kısmına “solucan deliği üstünden zaman yolculuğu, bu yazının kapsamı dışındaydı” diye açıklama bulunuyor.

Siz okuyucularımız bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu araştırmalar ilerde önümüze hakkaten çıkabilir mi? Düşüncelerinizi yorum kısmında ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.