Bill Gates, Omicron varyantı ile ilgili fikirlerini deklare etti – Teknoloji Pusulası

22.12.2021
Bill Gates, Omicron varyantı ile ilgili fikirlerini deklare etti – Teknoloji Pusulası


Dünyanın en meşhur bilim adamlarından ve Microsoft’un patronu olarak malum Bill Gates, tüm dünyayı yavaş yavaş tesiri altına almaya başlamış olan yeni tip koronavirüs Omicron varyantı hakkında konuştu. Gates, kış tatilini Omicron varyantı yüzünden iptal ettiğini itiraf ederken, yeni dalganın ne süre sonlanabileceği ile ilgili tahminlerinden de bahsetti.

Elon Musk, COVID aşısı olup olmadığını açıkladı!


Elon Musk, COVID aşısı olup olmadığını deklare etti!

Dünyanın en meşhur iş insanlarından önde gelen Elon Musk, kendisinin ve ailesinin COVID-19 aşısı olup olmadığını deklare etti.

Bill Gates, kış tatilini virüs sebebiyle iptal etmiş

Geçtiğimiz günlerde bir resmi açıklama gösteren ABD Hastalık Denetim ve Önleme Merkezi, ülke genelinde Omicron görülme oranının yüzde 73’e ulaştığını açıklamıştı. Son olarak Teksas eyaletine bağlı Harris Country’den gelen ilk Omicron kaynaklı ölüm haberiyle birlikte iyiden iyiye alarm durumuan geçildi.

COVID-19 ölüm riski

Bu hafta içinde resmi Twitter hesabı vasıtasıyla bir açıklama gösteren Microsoft’un patronu Bill Gates, Omicron varyantından kaygı etmiş olduğundan bu Kış’a dair nerede ise tüm planlarını iptal ettiğini belirtti.

Gates, pandeminin tam da sona erdiğini düşündüğümüz zamanlarda, en sıkıntılı dönemece girmiş olabileceğimizi belirtirken, şu an en yakın arkadaşlarının Omicron varyantı koronavirüse yakalandığını da itiraf etti. Bununla birlikte Gates, Mart ayına doğru yeni dalganın sona ermesini beklediğini de sözlerine ekledi.

İşte Bill Gates’in yapmış olduğu açıklamalar:

“Her şeyin normale döndüğünü düşündüğümüz günlerde pandeminin en sıkıntılı sürecine girmiş olabiliriz. Omicron nerede ise her eve uğrayacak ve şu an yakın dostlarım bu virüse yakalandı. Birçok dinlence planımı iptal ettim. Omicron, tarihteki birçok virüsten süratli yayılıyor ve oldukça yakında tüm dünyada karşımıza çıkacak.

İyi haber şu ki Omicron oldukça süratli yayılıyor ve ülkede dominant hale vardığında en fazla 3 ay içinde sona erecektir. Önümüzdeki aylar sıkıntılı geçebilir bir tek doğru adımları atarsak, tüm pandeminin 2022 senesinde sonlanması söz mevzusu olabilir.”

Bill Gates

Peki sizler Bill Gates’in açıklamaları ve Omicron varyantı hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kımında paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin.
Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.