Bill Gates yeni pandemi için önerilerini deklare etti

11.05.2022
Bill Gates yeni pandemi için önerilerini deklare etti


Hayırsever milyarder Bill Gates, Covid-19 sonrasında yeni pandemiler ile karşılamamak adına neler yapabileceğimizi sıraladı. Covid-19 pandemisi başladığından bu yana komplo teorilerinin odağında yer edinen Microsoft kurucusu, yeni karantinalara karşı uyardı.

How to Prevent the Next Pandemic (Yeni Salgın Iyi mi Önlenir) adlı yeni kitabından alıntılarda bulunan Bill Gates, Covid-19’un son pandemi olması için hükümetlere çağrı yapmış oldu. Gates’e gore hem esenlik kuruluşları hem de devletler pandemilere karşı bu önlemleri almak zorunda.

Bill Gates yeni pandemilere karşı hükümetleri uyardı

Covid-19’un en fazlaca tartışılan isimlerinden kabul edilen Bill Gates, yeni pandemilere karşı çağrı yapmayı dikkatsizlik etmiyor. Covid-19’dan sonrasında tekrardan büyük bir esenlik riskiyle karşı karşıya kalabileceğimizi ifade eden Gates, esenlik kuruluşlarına bu üç uyarıyı yapmış oldu.

Hayırsever milyarderin paylaşmış olduğu ilk tavsiye esenlik sektörü için daha iyi araçlar yapmak ve bu biçim şeyleri kullanıma açmakla ilgili. BioNTech’te Kıdemli Başkan Yardımcısı olan Katalin Karikó ve mRNA aşısını örnek gösteren Gates, yeni aşılara dikkat çekti.

Gates’e gore herhangi bir pandemiyi önleme planındaki birinci adım; daha iyi aşılara, tedavilere ve teşhislere yatırım halletmeye devam etmek olmalı. Ek olarak gelecekte, fazlaca daha süratli tedaviler üretmeyi sağlayacak sistemler oluşturmak gerekiyor.

Microsoft kurucusunun bir sonraki uyarısı ise hastalığı takip etmeyi iyileştirmek üzerine. GERM -Küresel Salgın Müdahale ve Seferberlik- ekibini oluşturmak, bir sonraki pandemiyi durdurmak için atılacak en önemli adımlardan biri olacak.

Gates’in hükümetlere karşı son tavsiyesi ise esenlik sistemlerini güçlendirmekle ilgili oldu. Gates’in açıklamasına gore devletler, ihtimaller içinde tehditleri tespit edebilen esenlik çalışanlarına ve olağan dışı her şeyi rapor edecek altyapıya gereksinim duymakta.

“Tüm bu çabalar (yeni araçlar, daha iyi hastalık takip edeni ve iyileştirilmiş esenlik sistemleri) ucuz olmayacak, bir tek uzun solukta yaşam ve para kurtaracak.”

Peki siz Bill Gates ve pandemi yorumu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında yada SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.