Binali Yıldırım: Gençlerin enerjisi, Türkiye’nin güvencesidir

18.10.2022
Binali Yıldırım: Gençlerin enerjisi, Türkiye’nin güvencesidir


AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, “Biliyoruz ki geçmişi olmayanın geleceği olmaz. Geçmişin tecrübesi, geleceğin enerjisi; gençlerin enerjisi, Türkiye’nin güvencesidir” dedi.

Binali Yıldırım: Gençlerin enerjisi, Türkiye'nin güvencesidir

AK Parti Gençlik Kolları Başkanlığı, Genç Liderler Okulu eğitim programına AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım katıldı.

Burada yapmış olduğu konuşmada Yıldırım, “İki günlük bir program planlanmış. Bu programın amacı, 2023’e giderken Türkiye’nin gelecek vizyonu ne, gençlerimizin gelecekle ilgili hayalleri ne, bunlara yönelik atılacak adımları değerlendirmek; tüm bu tarz şeyleri yaparken geçmişin tecrübelerini de bir veri olarak hatırlatmak. Şundan dolayı biliyoruz ki geçmişi olmayanın geleceği olmaz. Geçmişin tecrübesi, geleceğin enerjisi, gençlerin enerjisi Türkiye’nin güvencesidir” dedi.

“Gençlerin siyaseti, düşünülenin aksine AK Parti’de tüm partilerden açık ara öndedir”

“Gençlerin siyaseti, düşünülenin aksine AK Parti’de tüm partilerden açık ara öndedir” diyen Yıldırım, “Toplumsal medya, sanal politika, bu mecralarda hiçbir kurala doğal olarak olmaksızın her şeyi mubah gören bir politika anlayışını bir tarafa bırakırsak, görevli politika anlayışı açısından AK Parti bünyesinde politika meydana getiren genç kadroların Türkiye’nin gelecek tasavvuru Türkiye’nin bölgesel ve küresel hangi sınamalarla karşı karşıya bulunduğunu, en sıhhatli şekilde değerlendiren bir topluluk bulunduğunu büyük bir gururla ifade etmek isterim” ifadelerini kullandı.

“Muhteşem daima arayışımız olarak devam etmeli”

Yıldırım, istişare etmenin mühim bulunduğunu söyleyerek, “En büyük çekince, en akıllı olduğumuzu düşünmekle adım atar. İşte o süre geriye dönüş başlamış anlama gelir. Söylediğim bir söz vardır, ‘Muhteşem, iyinin düşmanıdır.’ İyi, bizim elimizle tutacağımız bir iş olmalı. Muhteşem daima arayışımız olarak devam etmeli” açıklamasında bulunmuş oldu.

Binali Yıldırım: Gençlerin enerjisi, Türkiye’nin güvencesidir VİDEO

Binali Yıldırım: Gençlerin enerjisi, Türkiye nin güvencesidir #1

“Dünya liderliğine giden yolda ben de varım diyecek kadroların seçileceği bir yıl olacak”

İHA’nın aktardığına nazaran 2023 senesinde Cumhuriyet’in 100’üncü yılına girileceğini hatırlatan Yıldırım, “2023 mühim bir tarih. İki bakımdan mühim. Birincisi Cumhuriyet’imizin 100’üncü yılını geride bırakmış olacağız ve yeni bir yüzyıla başlamış olacağız. İkincisi de yeni yüzyılda Türkiye’de Türkiye yüzyılı başlatacak ve dünya liderliğine giden yolda ben de varım diyecek kadroların seçileceği bir yıl olacak. 2023’te Cumhurbaşkanlığı seçimimiz var. 2023’te Meclis’in oluşumu var. Böylece Türkiye yüzyılını inşa edecektir” diye konuştu.

Binali Yıldırım: Gençlerin enerjisi, Türkiye nin güvencesidir #2

Binali Yıldırım: Gençlerin enerjisi, Türkiye nin güvencesidir #3

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.