Bingöl muayene gecikti diye doktoru darbettiler

24.02.2022
Bingöl muayene gecikti diye doktoru darbettilerMuayene sırası bekleyen baba ve oğlu, sıralarının geciktiği iddiasıyla yaşlı bir hastayı muayene eden Dr. Ali Durmaz’ı darbetti.


Bingöl muayene gecikti diye doktoru darbettiler

Bingöl’de, sağlıkta sertlik vakalarına bir yenisi daha eklendi…

Göğüs Hastalıkları Polikliniğinde vazife meydana getiren Uzman Dr. Ali Durmaz, dün muayene sırasını bekleyen bir baba ve oğlu tarafınca yaşlı bir hastayı muayene etmiş olduğu sırada saldırıya uğradı.

Saldırıda yaralanan ve iş göremez raporu verilen Durmaz, baba ve oğlu hakkında suç duyurusunda bulundu. Saldırıyı gerçekleştiren baba ve oğlu polis ekiplerince gözaltına alındı.

“SAĞLIK ÇALIŞANLARI DA SALDIRIYI KINADI”

İl Sıhhat Müdürlüğü yapmış olduğu bir izahat ile saldırıyı kınadı. Açıklamada adli sürecin takip edeni olunacağı bildirildi.

Bingöl Hastanesi önünde toplanan sıhhat çalışanları da saldırıyı kınadı. Başhekim Yardımcısı Dr. Çağatay Arif Özkaya, gazetecilere yapmış olduğu açıklamada, bu saldırının ne sebeple olursa olsun kabul edilemeyeceğini söylemiş oldu.

“YAŞLI HASTANIN YANINDA DARBEDİLDİ”

Olayın tüm sıhhat çalışanlarını derinden yaraladığını ifade eden Özkaya, Uzman Dr. Ali Durmaz’ın hem fizyolojik olarak yaralandığını hem de ruhsal olarak etkilendiğini belirtere şu ifadeleri kullandı:

“Gün boyu hasta muayenesi gerçekleştiren doktor arkadaşımız, 65 yaş üstü bir hastayı muayene etmiş olduğu sırada bir baba ve oğlu tarafınca muayeneleri 5 dakika geciktiği iddiasıyla yaşlı hastanın yanında darbedilmiştir. Bu hücum bir tek doktor arkadaşımıza değil, fedakarca görevini yürüten tüm sıhhat çalışanlarına ve doktor arkadaşımızdan hizmet almayı bekleyen tüm hastalarımıza yapılmış sayılmaktadır.

Bingöl muayene gecikti diye doktoru darbettiler #1

“TOPLUMA KARŞI YAPILMIŞ UTANÇ VERİCİ BİR EYLEMDİR”

Sıhhat çalışanına sertlik topluma karşı yapılmış utanç verici bir eylemdir. Sağlıkta memnuniyetin üst düzeye ulaşmış olduğu bir noktada, her zorluğa karşın görevini en iyi şekilde ifa eden sıhhat çalışanlarına sertlik kesinlikle kabul edilemez. Doktor arkadaşımıza geçmiş olsun diyor, bu vakası şiddetle kınıyoruz.”

Bingöl muayene gecikti diye doktoru darbettiler #2

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

UYARI : İnternet sitemizde yer alan tüm bilgi, haber, yazı ve yorumlar genel bilgilendirme amaçlı olup doktor muayenesi, teşhis ve tıbbi tedavi yerine geçmez. Sitemizde yer alan bilgileri uygulamadan önce mutlaka konusunda uzman bir doktora danışmalısınız. Her bireyin metabolik yapısı farklı olduğu için sitemizde verilen bilgiler sizin metabolik yapınıza ve/veya hastalığınızın tedavisine uygun olmayabilir ve size uygun olmayan bir uygulama sonucu sağlığınız bozulabilir. Siteyi ziyaret eden ziyaretçilerin ve üyelerin; konusunda uzman bir doktorun görüşünü almadan ve sağlık kontrolünden geçmeden sitede yer alan bilgileri uygulamaları halinde doğabilecek sağlık sorunlarından Webhane.Com sitesi sorumlu değildir. deneme bonusu veren siteler