Bir gecede uçuklardan kurtulmak için 6 etkili yöntem

22.02.2022
Bir gecede uçuklardan kurtulmak için 6 etkili yöntemBir çeşit virüs sebebiyle çoğu zaman dudak çevresinde ortaya çıkan ve hem görüntü hem de sıhhat açısından hoş olmayan uçukları, organik yöntemlerle bir gecede yok edebilmek mümkün.


Bir gecede uçuklardan kurtulmak için 6 etkili yöntem

Herpes simpleks virüslerinin niçin olduğu dudaklardaki uçuklar yaygın olarak dudağın kenarındaki minik yaralar şeklinde ortaya çıkar yada oldukca daha azca çoğunlukla damakta oyuklar olarak görülür.

Birçok şahıs uçuk için organik bir tedavi olup olmadığını merak ediyor ve uçuktan kurtulmanın yollarını arıyor. Sadece uçuklar ne yazık ki kolayca çözülemiyor.

Bununla beraber, bazı organik yöntemlerle ve ilaçlarla uçukları durdurmak yada geciktirmek mümkündür. Organik tedavi şekillerinin büyük bir pozitif yanları vardır.

Bir gecede uçuklardan kurtulmak için 6 etkili yöntem #1

UÇUĞUN İLK BELİRTİLERİ

Herpes virüsünün ilk emareleri hanımlarda ve erkeklerde aynıdır ve bunlar içinde ağız yada dudaklarda hafifçe yada şiddetli kaşıntı, dudaklarda yada ağız boşluğunun mukozalarında yaralar, ateş, baş ağrısı, vücut ağrıları ve eklemlerde ve tüm vücutta genel ağrı bulunur.

Ağrıyı azaltmak ve iyileşmeyi hızlandırmak için açık yaralara ve kabarcıklara dokunmamaya çalışın. Bunlara dokunduktan sonrasında ellerinizi kesinlikle sudan geçirin. Bilhassa cildinizde açık yaralar var ise diş fırçalarını, dudak balsamlarını, içecekleri, yiyecekleri ve kapları başkalarıyla paylaşmaktan kaçının. Tahrişi azaltmak için bir tek organik, yumuşak sabun ve ılık su kullanın. Yaraları kazımayın.

Herpesli birçok şahıs ilk belirtilerin tetikleyicilerini (zayıf beslenme, zayıf bağışıklık, stres, güneşe maruz kalma, cinsel ilişki) yönetise, sonrasında herhangi bir emare yaşamaz. Sıhhatli bir rejim ve yaşam seçimi değişimleri ile bağışıklık sisteminizi güçlendirerek, uçuk dahil tüm virüsleri denetim edebilirsiniz.

Bir gecede uçuklardan kurtulmak için 6 etkili yöntem #2

BESLENME ÇOK BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR

Elbet uçuklara hangi besinlerin iyi geldiğini merak ediyorsunuz. Uçuğunuzun uykuda kalmasını istiyorsanız baklagiller, işlenmemiş kuru yemişler, yeşil yapraklı, turuncu ve kırmızı sebzeler, tavuk, balık ve daha azca olmak suretiyle kırmızı eti rejiminizden çıkarmayın.

Kızarmış yiyecekler, işlenmiş tahıllar, şeker, alkol ve çikolatanın bu virüsleri tetikleyebileceğini ihmal etmeyin.

Bir gecede uçuklardan kurtulmak için 6 etkili yöntem #3

UÇUKLARDAN KURTULMAK İÇİN 6 YÖNTEM

Uçuk emarelerinden süratli ve etkili bir halde kurtulmak istiyorsanız aşağıdaki yöntemlerden faydalanabilirsiniz.

Elma Sirkesi

Elma sirkesi, mikroorganizmaları etkili bir halde yok eden kuvvetli bir antibakteriyel ve antiviraldir. Bu yüzden, uçuk dahil çeşitli cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılabilir. Etken virüsü öldürmeye destek sunar. Tertipli tüketildiğinde probiyotik görevi görür ve vücudu viral enfeksiyonlardan korur.

Direkt kabarcıklara yada yaralara uygulandığında, bunların ortaya çıkmasına yol açan virüsü yok ederek kaşıntı ve iltihabı anında azaltabilir. Ek olarak elma sirkesinin asidik yapısı cildin organik pH’ını korumaya destek olarak enfeksiyonlara karşı daha dirençli olmasını sağlar.

Elma sirkesini suyla seyreltin ve dudaklara pamuk ile uygulayın. Yaralar kaybolana kadar bunu birkaç kez tekrarlayın. Ek olarak gece süresince yaraların üstüne sirkeye batırılmış bir pamuk topu bırakabilirsiniz.

Virüsü uykuda tutmak için her gün seyreltilmiş elma sirkesi içebilirsiniz. Ek sıhhat yararları için bal ilave edin.

Soğuk yada Sıcak Kompresler

Yaraların patlamasından saatler ilkin ciltte karıncalanma, batma ve kaşıntı hissedilir. Şimdiye kadarki ilk uçuğunuz değilse, bu duyguyu tanırsınız.

Kabarcıkların görünmüş olduğu alana bir buz küpü yada buz paketi uygulayın. Soğuk, virüsün yayılmasını engeller. Soğuk komprese tıbbi alkol yada oksijenli su eklemek, yara iyileşmesini daha da hızlandıracaktır.

Isı ise yaraların daha süratli iyileşmesine destek olacaktır. Sıcak poşet siyah çay bu durumda ideal bir seçimdir. Çayın organik iyileştirici özelliklerini korumak için poşetleri suda ısıtın. Sarın, bir kez kullanın, sonrasında atın.

Sarımsak

Tek ihtiyacınız olan bir diş sarımsak. Sarımsak her şekliyle bağışıklığı kuvvetlendirir, mide, kalp, tiroid bezinin çalışmasını kolaylaştırır, tümörlerin gelişmesini engeller ve vücut direncini artırır.

Bir diş sarımsağı ince ince kıyın. Parçaları yaraların üstüne hafifçe bastırın. Yaranın boyutuna bağlı olarak, yeni parçalarla birkaç kez tekrarlayın. Yanma hissedene kadar dudaklarınızda bırakın, arkasından bölgeyi ılık suyla durulayın. Bu yöntem acı verici olabilir, sadece süratli bir çözümdür. Sadece dikkat edin, sarımsak oldukca uzun süre tutulursa yanıklara niçin olabilir.

Laboratuvar emekleri, sarımsak suyunun uçuğa yol açan virüsün yüzde 90’ını 30 dakika içinde öldürdüğünü gösteriyor. Mukoza zarındaki yaralar için sarımsağı mümkün olmasıyla birlikte ağzınızda tutun. Sadece çiğneme mevzusunda dikkatli olun zira sarımsak pişmemiş çiğnendiğinde yaralarda yanmalara niçin olabilir.

Uçucu Yağlar

Uçucu yağlar kaşıntıyı gidermek ve bununla beraber enfeksiyonu durdurmak için en iyi yöntemleden biridir. Dudaklardaki uçuklar için bilhassa nane yağı, çay ağacı yağı, kekik yağı ve okaliptüs yağı yararlıdır. Bu yağlar kuvvetli antiviral özelliklere haizdir ve tahrişi kolayca yatıştırır.

Yaralara birkaç damla yağ uygulamak şişmeyi azaltabilir ve virüsü yok ederek yara iyileşmesini hızlandırabilir. Daha süratli sonuçlar için bunlar günde birkaç kez uygulanabilir.

Virüsün yayılmasını yada tekrardan enfeksiyonu önlemek için yağ kullanımdan sonrasında uygun şekilde temizlemek ve yağı atmak önemlidir. Uygulayıcı olarak bir kulak çubuğu kullanabilirsiniz.

Seyreltilmemiş yağlar kullanmayın. Bunlar, oldukca minik bir miktarın kafi olduğu kuvvetli esansiyel yağlardır. Uçucu yağların cildinizi daha azca tahriş etmesini sağlamak için damlalara jojoba yada Hindistan cevizi yağı ilave edin. Ek olarak direkt kullanabileceğiniz balzamlar ve evvelde karıştırılmış uçucu yağlar da bulabilirsiniz.

Propolis

Propolis antibakteriyel ve antiviral özelliklere haizdir. Ağrı ve yanma hissini ve kaşıntıyı etkili bir halde giderir. Uçuk bölgesine günde birkaç kez propolis uygulayabilirsiniz.

Diş Macunu

Diş macunu, uçukların ilk emarelerine de destek olabilir. Etkilenen bölgeye ince bir katman uygulayın ve kurumasını bekleyin.

Yaralarınız ağrılı, iltihaplı ve iyileşmesi zor ise yardım için doktorunuza danışın. Şiddetli vakalarda, doktorunuz bir ilaç reçete edebilir. Eczanelerde de hususi ilaçlar bulabilirsiniz ve yaraları kurutan ve iltihabı azaltan bir uçuk kremi satın alabilirsiniz.

Bu içerik yalnızca genel informasyon sağlar. Hiçbir şekilde nitelikli tıbbi görüşün yerini tutmaz. Daha çok informasyon için devamlı bir uzmana danışın.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.