Bir Zamanlar Çukurova Lütfiye kimdir? Hülya Darcan canlandırıyor! Hülya Darcan kaç yaşlarında?

30.12.2021
Bir Zamanlar Çukurova Lütfiye kimdir? Hülya Darcan canlandırıyor! Hülya Darcan kaç yaşlarında?


Bir Zamanlar Çukurova Lütfiye kimdir? Hülya Darcan canlandırıyor! Hülya Darcan kaç yaşında?

ATV’nin her Çarşamba ekrana gelen Bir Zamanlar Çukurova dizisi ile ilgili bilgiler araştırılıyor. Dizinin oyuncuları ilgiyle merak ediliyor. Peki fakat Bir Zamanlar Çukurova Lütfiye kimdir?

Bir Zamanlar Çukurova Lütfiye Duman kimdir?

Bir Zamanlar Çukurova’da Lütfiye karakterine Hülya Darcan yaşam vermektedir. Yamanlar yeni bir savaşın eşiğindeyken, Fekeli bir kez daha uhuletle ve suhuletle mevzuya çözüm bulmak için, Fikret’in Bursa’da yaşayan teyzesi Lütfiye Duman’ı Adana’ya getirecek. Fekeli’nin eski dostu olan Lütfiye, neşesi ve içtenliğiyle Fekeli’nin evinin havasını değiştirecek.

Adana’dan ayrılıp Bursa’ya yerleşen, görmüş geçirmiş, usul ve adap bilen, yaşama luğu ile girmiş olduğu her ortamı renklendiren Lütfiye Duman karakteri için, dizinin setinde de hususi hazırlıklar yapılmış oldu.

Bursa’da hali vakti yerinde, şehrin malum isimlerinden biri olduğundan Adana’ya da şık ve karakterini ortaya koyan renkli bir gardırop ile geldi. Lütfiye Duman için, devrin en şık giysileri tasarlandı ve dikildi.

Hülya Darcan kimdir?

Bir Zamanlar Çukurova’nın Lütfiye’si Hülya Darcan 27 Nisan 1951 senesinde İzmir’de dünyaya gelmiştir. Lise mezunudur. 1967 senesinde hemen hemen 16 yaşlarındayken devrin meşhur dergilerinden Ses Mecmuası Kapak Yıldızı yarışmasında 3. oldu. Bunun sonucunda beyaz perdeden teklif aldı.

İlk filmi Silahları Ellerinde Öldüler’de Fikret Hakan, Ekrem Bora ve Tugay Toksöz ile başrolü paylaşır ve beyazperdeye adımını atar.

1971 senesinde tanıştığı Tanju Korel ile 1974’te evliliğe ilk adımını attı. 1977’de Zeynep, 1982’de ise Bergüzar Korel dünyaya geldi. Fikret Hakan, Ekrem Bora ve Tugay Toksöz ile başrolü paylaşır ve beyazperdeye adımını atar.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.