Bir zamanlar gazete kuponu ile verilen telefonlar!

27.02.2022
Bir zamanlar gazete kuponu ile verilen telefonlar!


1990’lı yıllarda gazeteler birbirleriyle yalnız haber için yarışmıyordu. Gazeteler yalnız haber kaynakları olmalarının aksine aileler için bir yarış haline gelirdi. Ansiklopediden, takıya, beyaz eşyaya hatta telefona kadar birçok ürünü kuponla almak mümkündü. Peki ya hangi model telefonları kuponla alabiliyorduk? Niçin Android yerine iOS tercih etmelisiniz? Piyasada fazlaca sayıda Android aygıt bulunuyorken, niçin iOS işletim sistemine […]

1990’lı yıllarda gazeteler birbirleriyle yalnız haber için yarışmıyordu. Gazeteler yalnız haber kaynakları olmalarının aksine aileler için bir yarış haline gelirdi. Ansiklopediden, takıya, beyaz eşyaya hatta telefona kadar birçok ürünü kuponla almak mümkündü. Peki ya hangi model telefonları kuponla alabiliyorduk?

Neden Android yerine iOS tercih etmelisiniz?


Niçin Android yerine iOS tercih etmelisiniz?

Piyasada fazlaca sayıda Android aygıt bulunuyorken, niçin iOS işletim sistemine haiz iPhone’lar en fazlaca satanlar arasına giriyor?

1990’lı yıllarda gazete kuponu ile alınan meşhur telefonlar!

Birçoğumuzun evine ansiklopediler, gazete kuponları yardımıyla girdi. Bir kez olsa bile gazete kuponunu almadığınız zaman ya da kuponu yanlış kestiğiniz de hakkınızı kaybediyordunuz. Oldukça uzak bir geçmişe gitmeden işe karşınızda 1990’lı yılarda gazete kuponu ile verilen telefonlar!

  • Ericsson GA318: 3 renk seçeneğiyle birlikte satılan telefon, 1995 senesinde satışa çıktı. Çıkartılabilen bataryaya haiz olmasının yanı sıra 1200 mAH gücündeydi. Bu telefonla birlikte Monofonik zil seslerine de haiz olabiliyordunuz.
  •  Panasonic G500: “Sizde titreyeceksiniz” sloganıyla birlikte afişlerinde Cem Yılmaz’ın yer almış olduğu bu telefon ilk titreşimli telefon. 1998 senesinde piyasaya sürüldü. 859 mAH bataryaya haiz olan telefon, 1998 senesinde piyasaya sürüldü.
  • Nokia 900: “Organizer” olmasıyla övünen gazete kuponu ile alınan bu telefon ek olarak faks makinesiydi. Kısa ileti hususi durumunun yanı sıra içinde rehber, ajanda ve takvim de var.
  • Motorola CD930:  96×32 px çözünürlüğe haiz olan telefon, ses kayıt özelliği ile fazlaca coşku vericiydi. Averaj olarak bu telefona 30 kupon şu demek oluyor ki 30 gazete satın alarak haiz olabilirdiniz. Ek olarak, 1000 mAH Li-on bataryaya haiz
  • Panasonic G600: Reklam fotoğrafında tekrardan Cem Yılmaz’ın olduğu bu telefon, 50 saniyeye kadar ses kaydı alıyor. G500 modelinden 2 yıl sonrasında piyasaya sürüldü.
  • Motorola SlimLite: ABD’nın bir numaralı telefonu iddiasına haiz olan bu aygıt, 122 gram ağırlığında. Bu telefona haiz olursanız konuşmanız kesilmeden pilinizi değiştirebilirsiniz. Çağrı engelleme, kısa ileti ve arama yönlendirme özellikleri de cabası. 1998 senesinde ülkemize gelen telefon diğeri o devrin telefonlarından daha ince bir yapıya haiz.
  • Ericsson SH888: Kalp işaretiyle sizi hayata bağlar sloganıyla birlikte ilgi çeken bu aygıt, güçlü sinyal alabilmesiyle meşhur. Güçlü metal çerçeveye haiz olan bu telefonu almak istediğinizde 1990’lı yıllarda 86.900.000 TL ödemeniz gerekiyor.

1990‘lı yıllarda gazete kuponu ile alabileceğiniz telefonlardan sizler hangisine haiz oldunuz. Düşüncelerinizi ShiftDelete Net Forum sayfamızda bekliyoruz…

Kaynak: shiftdelete.net


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.